استرس کار و خانواده به خشونت خانوادگی می انجامد

کد خبر : 3844 پنج شنبه 21 اسفند 1393 - 21:58:58

مطالعه ای جدید گویای آن است که اگر زندگی خانوادگی افراد به طور مکرر با عملکرد حرفه ای آنها تداخل دارد، استرس و فاشر هیجانی از آن را در قالب رفتارهای خشونت آمیز کلامی با همکاران و اعضای خانواده بروز می دهند.

یکی از مشکلاتی که در زندگی پرمشغله امروز زیاد اتفاق می افتد، تداخل زندگی فردی با زندگی شغلی است. برای نمونه ممکن است به خاطر قرارهای کاری و یا تکالیف زیاد اداری از برخی مراسم های خانوادگی جا بمانیم و یا اینکه به خاطر مشکلات خانوادگی نظیر بیماری فرزندان، از برخی امور شغلی باز بمانیم.

بررسی جدیدی که توسط پژوهشگران دانشگاه میشیگان به انجام رسیده نشان می دهد که این تنش ها ممکن است در قالب رفتارهای کلامی خشن بروز کند. در این مطالعه، پژوهشگران به مطالعه کارکنان چندین شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات پرداختند. این مطالعه که به مدت 3 هفته متوالی ادامه داشت، به بررسی تداخلات صورت گرفته بین زندگی فردی و کار یو نیز ارتباط آن با خشونت های کلامی افراد پرداخت.

در این مطالعه مشخص شد افرادی که با چنین مشکلاتی روبرو بودند، بیشتر از بقیه از لحنی خشن و دور از نزاکت در صحبت با همکاران و افراد خانواده استفاده می کردند.

این پژوهشگران بر این باورند که درک کارمندانی که با چنین مشکلاتی روبرو هستند از سوی رئیس و نیز ارائه شیوه های کاهش استرس نظیر ورزش و یا وقت آزاد برای استراحت می تواند از شدت این مساله بکاهد.

این پژوهش به تازگی در نشریه Journal of Applied Psychology به صورت آنلاین انتشار یافته است.  

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]