گزارش تصویری از روند آماده سازی راکت فضاپیمای سایوز - FG

آماده سازی فضا پیمای سایوز به مقصد ایستگاه بین المللی فضائی

کد خبر : 33446 جمعه 28 اسفند 1394 - 13:59:34

در جدیدترین بیانیه آژانس فضائی روسیه اعلام شد که هیچ گونه خللی در راه اندازی راکت فضاپیمای سایوز - FG و بوستر حمل کننده آن وجود نداشته و طبق برنامه قبلی پرتاب این راکد از سایت بایکونور در قزاقستان صورت خواهد گرفت .

بر اساس اعلامیه  رسمی سازمان فضایی روسیه ، به طور رسمی تایید شد که  زمان دقیق  پرتاب راکت فضاپیمای  سایوز - FG  در جلسه فنی روز چهارشنبه مسکو با توجه به پیش بینی های هواشناسی و ارزیابی موقعیت جوی مشخص خواهد شد و این در حالی است که سازمان هواشناسی قزاقستان ، ناپایداری جوی در این کشور را تا حداقل سه روز آینده  پیش بینی کرده و سرعت باد در منطقه بر اساس این گزارش 28 متر بر ثانیه خواهد بود .

قرار است  فضا پیمای فوق الذکر به همراه سرنشینان جدید خود راس ساعت  26 دقیقه بامداد مورخ  19 ماه  مارچ برابر با بیست و نهم اسفند ماه سال جاری آماده پرواز شده  و در حدود 6 ساعت پس از آن حرکت خود را آغاز کند .

گفتنی است بر اساس برنامه ریزی های اعلام شده قرار است  فضا پیمای فوق الذکر به همراه سرنشینان جدید خود راس ساعت  26 دقیقه بامداد مورخ  19 ماه  مارچ برابر با بیست و نهم اسفند ماه سال جاری آماده پرواز شده  و در حدود 6 ساعت پس از آن حرکت خود را آغاز کند .

مسافران این پرواز را فضانوردان روس آلکسی اوچنین ، اولگ اسکریپوچکا و فضانورد برجسته ناسا جفری ویلیامز تشکیل می دهند که جایگزین مسافران پیشین ،  سرگئی ریژکوو ، آندره بوریسنکو و فضانورد آمریکایی رابرت کیمبروگ خواهند شد .

در پایان مقامات ارشد سازمان فضایی روسیه اعلام کردند که در حال برنامه ریزی جدید برای پرتاب راکت فضاپیمای  سایوز 2  از پایگاه فضایی ووستوچنی در استان آمور خواهند بود و مراحل راه اندازی اولیه و آزمایش های نخستین این راکت فضاپیما در ماه آوریل سال جاری آغاز خواهد شد .

در این گزارش تصویری ؛ مراحل آماده سازی راکت فضا پیمای سایوز - FG    در پایگاه فضائی بایکونور را مشاهده می کنید.

منبع : Tass

ترجمه: احسان محمدحسینی

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]