رویداد کارآفرینی هم نت روستا برگزار می‌شود

کد خبر : 33322 چهارشنبه 26 اسفند 1394 - 11:37:46

رویداد کارآفرینی هم­نت روستا، 31 فروردین الی 3 اردیبهشت ماه 95 به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان و با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

 رویداد هم نت روستا یک رویداد سه مرحله‌ای شامل شناسایی ظرفیت‌های مناطق روستایی، جلب مشارکت و توانمندسازی روستاییان، پیش رویداد چند روزه روستایی (بیان فرصت‌ها، ایده پردازی، آموزش، کارتیمی) به منظور شکل‌گیری هسته‌های کارآفرین با محوریت راه اندازی کسب و کارهای پایدار و ارایه راهکارهای نوآورانه برای حل معضل مناطق زیر نظر سرمایه‌گذاران و تسهیلگران روستایی است این رویداد به منظور عملیاتی کردن طرح‌های اجرایی با تأیید دهیاری‌ها و مشارکت روستاییان مناطق برگزار می‌شود.

شقایق حق‌جوی جوانمرد درباره رویداد کار آفرینی هم‌نت روستا اظهار کرد: این رویداد فضایی برای مواجهه با فرصت‌های واقعی، شناسایی چالش‌های کارآفرینی در روستا و بهره مندی از ظرفیت‌های موجود با مشارکت روستاییان است. در حال حاضر  تیم‌های شناسایی در حال بازدید از مناطق از پیش تعیین شده هستند و با توجه به شرایط اقلیم هر منطقه و براساس پیش زمینه فعالیت‌های مردم، مسائلی را که برای حل آن مردم روستا نیاز به کمک نخبگان دارند را مشخص خواهند کرد.
حق‌جوی جوانمرد عنوان کرد: در رویداد کارآفرینی هم‌نت روستا پس از طی یک رویداد چند روزه فرصت‌ها و چالش‌های مناطق به منظور ایده‌پردازی و توسعه ایده حول فرصت‌های مطرح همراه با آموزش‌، مشاوره، تطبیق و امکان پذیری اجرای ایده با مدل‌های توسعه منطقه تشکیل می‌شود.
رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با اشاره به اینکه نحوه تعامل با روستاییان بوم منطقه و شکل‌گیری هسته‌های کارآفرینی نیز در این اقدام تعیین می‎شود، گفت: در گام بعد تیم‌های هم نت (تیم‌هایی که امکان ادامه فعالیت و شاخص‌های حداقلی برای انجام یک فعالیت کارآفرینانه را دارا ‌باشند) با یک برنامه عملیاتی مدون به منظور اجرای طرح خود با مشارکت اهالی در منطقه موردنظر حضور یافته و به روند رشد کسب و کار نوپای بوجود آمده با حمایت سرمایه‌گذاران و یا تسهیل‌گران روستا کمک می‌کنند.
به گفته حق‌جوی جوانمرد، از آنجائیکه تبدیل کردن یک ایده به محصول یا راه حل، به طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها یا به قولی به یک جعبه ابزار قوی از مهارت‌های مختلف نیاز دارد شرکت کنندگان در پنل‌های آموزشی، توسط جمعی از اساتید درجه یک داخل و خارج کشور، مفاهیم و اصول تئوریک و ابزارهای لازم برای راه‌اندازی یک کسب و کار موفق را آموزش می‌بینند.
وی با بیان اینکه "رویداد کارآفرینی هم­نت روستا" با مشارکت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و در راستای فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان و کمک به ایجاد کسب و کارهای نوین برگزار می‌شود، عنوان کرد: مهلت ثبت نام، نوآوری باز و جلب مشارکت نهادهای متولی و همکار  از 25 اسفند 1394 تا 20 فروردین ماه 1395 است و از کلیه علاقه­مندان دعوت می‌شود جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://hamnetroosta.ir مراجعه کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]