شناسایی روش‌های موثر درمانی در بیماری‌های مغز

کد خبر : 32753 سه شنبه 18 اسفند 1394 - 19:26:22

پژوهشگران آمریکایی دریافتند سیستم عصبی انسان و سایر جانداران برخلاف باور موجود از سلول‌های عصبی گوناگونی ساخته شده است.

در این مطالعه محققان با بررسی نواحی مختلف مغز و نخاع موش‌های آزمایشگاهی دریافتند که سلول‌های عصبی بر خلاف انتظار دارای عملکرد و سطح واکنش متفاوت نسبت به پیام عبوری هستند.

پژوهشگران موسسه تحقیقات مغزی "زوکرمن" با مطالعه بر روی عملکرد نورون‌های مغزی دریافتند در مغز انسان و جانوران سلول‌های عصبی با معماری متفاوت و جایگاه قابل تمایز در سیستم عصبی فعالیت می‌کنند.

پروفسور "توماس جسل"، متخصص عصب‌شناسی از پژوهشکده مغز و اعصاب "زوکرمن" عنوان کرد: تحقیقات ما به دانشمندان در شناسایی نورون‌های عصبی کمک کرده و همچنین طبقه‌بندی این سلول‌ها را برای اولین بار امکان‌پذیر ساخته است.

وی در ادامه افزود: به کمک این اکتشاف قطعا تحولی در شناسایی عملکرد دقیق سلول‌های مغزی و به دنبال آن شناسایی روش‌های موثر درمانی برای بیماری‌های مغز امکان‌پذیر خواهد شد.

محققان در این مطالعه به گروهی از سلول‌های عصبی موسوم به V1 اشاره کردند که وظیفه آنها اتصال بین نورون‌ها و انتقال پیام‌های عصبی حرکتی برای کنترل بدن توسط مغز است.

به گزارش ایسنا؛ فعالیت نورون‌های حرکتی شبیه به نخ‌های کنترل عروسک است که کنترل حرکت اندام‌های بدن را برای مغز مهیا می‌سازد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]