جلوگیری ازخام فروشی گیاهان داروئی

کد خبر : 32748 سه شنبه 18 اسفند 1394 - 19:02:57

عضو شورای ستادتوسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی بر لزوم جلوگیری از خام فروشی گیاهان داروئی تاکید کرد و گفت: محصولات تولید شده در این حوزه را با فناوری روز می توان به دنیا عرضه کرد.

به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، زهرا حیدری داویجانی افزود: می توان به عنوان یک بنگاه اقتصادی خوب به حوزه گیاهان دارویی نگاه کرد. مخصوصاً اگر این کار با استفاده از فناوری و تکنولوژی های صحیح انجام گیرد.
به گفته مدیرعامل جامعه گیاه درمانی ایران با نگاه ضمنی به این موضوع می توان به جرات گفت که گیاهان دارویی در حوزه اقتصادی می تواند نقش پررنگی نسبت به دیگر مقوله ها در کشور داشته باشد.

** کم آبی برای گیاهان داروئی تهدید نیست
عضو شورای ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی گفت: کم آبی در ایران، برای گیاهان دارویی نه تنها تهدید به شمار نمی آید، بلکه یک فرصت مغتنم است.
حیدری افزود: محصولات منحصر به فردی در ایران وجود دارد که می توان جای بسیار بزرگی را در اقتصاد گیاهان دارویی باز کند.
وی توضیح داد: ما کشوری هستیم که چه در خشکسالی و چه در وضعیت خوب آب و هوایی باز هم گیاهانی قابل ارائه داریم. حتی در زمان های خشکسالی ما گیاهانی را داریم که در مناطق بسیار کم آب رشد می کنند و بسیار اقتصادی هستند.
عضو شورای ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، افزود: اگر یک بازنگری به این حوزه و گیاهانی که در مناطق کم آب رشد می کنند داشته باشیم، به سادگی متوجه خواهیم شد این گیاهان بسیار منحصر به فرد هستند که می توانند نقش اقتصادی پررنگی داشته باشند.
حیدری همچنین کم آبی را در حوزه گیاهان دارویی یک فرصت دانست نه تهدید.
این فعال حوزه فناوری گیاهان دارویی در ادامه به گیاهانی همچون زرشک و زوفا، باریجه اشاره کرد که از منابع طبیعی برداشت می شود و معمولاً در مناطق بسیار پر آب نیست و در مناطق کم آب هم خودشان را نشان می دهند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]