معاون وزیر ارتباطات: میزان مصرف انرژی در صنعت آی.سی.تی کمتر از دو درصد است

کد خبر : 32738 سه شنبه 18 اسفند 1394 - 17:44:34

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات برای کاهش مشکل های زیست محیطی گفت: میزان مصرف انرژی در صنعت آی.سی.تی کمتر از دو درصد است.

«نصرالله جهانگرد» سه شنبه در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سازمان محیط زیست در محل این وزارتخانه افزود: الکترونیکی و دیجیتالی کردن صنایع با استفاده از آی.سی.تی به کاهش مصرف انرژی و در نتیجه حفاظت از محیط زیست منجر می شود.
جهانگرد گفت: پیشرفت های روز افزون این صنعت به گونه ای است که همواره روند مصرف انرژی را در این صنعت کم می کند. 
به گفته وی، فناوری اطلاعات و ارتباطات صنعت سبز جهانی است که می تواند در خدمت سایر صنایع برای کاهش آلودگی های زیست محیطی باشد. 
وی یادآوری کرد اتحادیه جهانی مخابرات یک دهه پیش فصل آی.سی.تی سبز را مطرح کرد و افزود: آی.سی.تی به سبب مصرف اندک انرژی در داخل این صنعت و تاثیر آن بر دیگر صنایع، در حفظ محیط زیست اثرگذار است. 
این مسئول افزود: کاهش ترددها با استفاده از اینترنت نیز عامل مهمی در حفاظت از محیط زیست است. 
جهانگرد به دستورالعمل دفع زباله های الکترونیکی در جهان اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع یکی از مباحث مربوط به محیط زیست است و ترجمه ای از دستورالعمل های در سطح بین المللی تقدیم هیات دولت شده است تا چگونگی فعالیت در این عرصه را نشان دهد. 
تفاهمنامه همکاری بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان حفاظت محیط زیست با هدف گسترش فناوری های نوین ارتباطی در بخش حفاظت محیط زیست صبح امروز در محل وزارت ارتباطات به امضا رسید. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]