قائم مقام رئیس موسسه رازی خبر داد:

شکست انحصار آمریکا و ژاپن در تولید «اولتراسانتریفیوژ» توسط ایران

کد خبر : 32725 سه شنبه 18 اسفند 1394 - 13:55:06

قائم مقام رئیس موسسه رازی گفت: توسعه فناوری، طراحی و تولید سانتریفیوژ با دور بالا (اولتراسانتریفیوژ) که در تولید واکسن و دارو مورد استفاده قرار می‌گیرد در دستور کار موسسه رازی است.

بهمن عابدی کیاسری، قائم مقام رئیس موسسه رازی در حوزه علمي و فناوری با اعلام این مطلب به مهر گفت: فناوری ساخت اولتراسانتریفیوژ تاکنون در اختیار چند کشور عمده صنعتی دنیا قرار داشته و تامین این دستگاه‌ها از نظر راهبردی و اقتصادی از محدودیت‌های صنایع واکسن‌سازی و داروئی کشور است.

وی با بیان این که تولید این تجهیزات هم اکنون در انحصار دو شرکت‌ آمریکایی و یک شرکت ژاپنی است، خاطرنشان کرد: اولتراسانتریفیوژ در حوزه‌های صنعتی داروئی، واکسن، پزشکی، دامپزشکی، بیوتکنولوژی و بیولوژی سلولی و مولکولی کاربرد دارد.

عابدی کیاسری افزود: موسسه رازی با طراحی این دستگاه به زودی تولید صنعتی آن را آغاز می کند و امیدواریم از سال آینده در خطوط تولید واکسن دستگاه‌های تولید شده موسسه رازی مورد استفاده قرار گیرند.

قائم مقام رئیس موسسه رازی گفت: تولید اولتراسانتریفیوژ با دور بالاتر از ۶۰ هزار علاوه بر دستیابی به تکنولوژی‌های برتر دنیا به بهبود کمی و کیفی فرآیندهای تولید واکسن و دارو در کشور منجر می‌شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]