کد خبر : 3118 دوشنبه 11 اسفند 1393 - 09:19:11
ایران-تجربیات-ارزشمند-در-حفاظت-از-محیط-زیست-دارد

ایران تجربیات ارزشمند در حفاظت از محیط زیست دارد

معاون دفتر برنامه سازمان ملل متحد در تهران (UNDP) گفت: جمهوری اسلامی ایران تجربیات ارزشمند در حفاظت از محیط زیست دارد که می تواند در اختیار دیگر کشورها قرار دهد.

به گزارش ایرنا، بالاسوبرامانیام مورالی روز دوشنبه در آیین بهره برداری از ساختمان منطقه مرکز و غرب آسیا کنوانسیون بین المللی تالاب ها در رامسر افزود: جمهوری اسلامی ایران توانایی انجام اقدامات اساسی را برای حفاظت از محیط زیست به ویژه تالاب در اختیار دارد.

مورالی با اشاره به همکاری کشور ژاپن در موضوع احیای دریاچه ارومیه گفت: این موضوع می تواند الگوی مناسبی باشد که نشان می دهد گسترش همکاری ها در زمینه حفاظت محیط زیست بین کشورها ضروری است.

وی با تاکید بر این که سازمان ملل متحد آماده همکاری در زمینه بررسی علل ایجاد ریزگردها و راه های مقابله با آن است، گفت: برنامه عمران ملل متحد پیشنهاد عضویت مرکز منطقه ای کنوانسیون بین المللی رامسر را می پذیرد و برای مشارکت در پروژه های آن در آینده آمادگی دارد.

آیین افتتاح ساختمان منطقه مرکز و غرب آسیا کنوانسیون بین المللی رامسر با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و نمایندگانی از کشورهای عضو روز دوشنبه در هتل قدیم رامسر برگزار شد.

کلید واژه ها: محیط زیست تالاب
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]