نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه تهران آغاز به کار کرد

کد خبر : 3081 دوشنبه 11 اسفند 1393 - 11:16:48

نمایشگاه یافته ها و دستاوردهای برگزیده پژوهش و فناوری دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران، امروز دوشنبه (11 اسفند) در ساختمان مرکزی دانشگاه تهران گشایش یافت.

 این نمایشگاه صبح امروز با حضور دکتر محمود نیلی احمدآبادی سرپرست دانشگاه تهران،متخصصان و فناوران و با ارائه دستاوردها در حوزه پزشکی، شیمی، مهندسی برق، مکانیک و فناوری اطلاعات آغاز به کار کرد.سید احمدرضا خضری رییس ستاد برگزاری این نمایشگاه در گفت وگو با ایرنا هدف از برگزاری این نمایشگاه را اطلاع رسانی از فعالیت های صورت گرفته در این دانشگاه و ایجاد انگیزه در بین دانشجویان و متخصصان عنوان کرد.

وی تصریح کرد:همچنین برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی سبب سیاستگذاری صحیح و برنامه ریزی اصولی در بین مسئولان دانشگاه می شود.وی با بیان اینکه این نمایشگاه همزمان با هشتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تهران برگزار می شود، خاطرنشان کرد:دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین به دنبال تولید علم مورد نیاز جامعه هستند و تمام محصولات علمی تولید شده باید متناسب با نیاز بازار باشد.

خضری اظهار داشت:در دانشگاه تهران عمده پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکترا با توجه به نیازهای بازار ارائه می شود تا بتواند مشکلی از جامعه را برطرف کند.وی افزود:دانشگاه تهران نیز به عنوان دانشگاه نسل سوم به دنبال خلق ثروت از طریق دانش است و برگزاری این نمایشگاه گامی در این راستا محسوب می شود.

این نمایشگاه از سوی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران به مناسبت هشتادمین سال تصویب قانون تأسیس دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور تا فردا سه شنبه پذیرای بازدیدکنندگان از دانشگاه های مختلف است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]