دکتر سهراب پور تأکید کرد:

باید هرروز در دانشگاه‌ها همایش برگزار شود

کد خبر : 30723 سه شنبه 27 بهمن 1394 - 17:08:12

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با انتقاد از برگزاری همایش‌های میلیاردی توسط سازمان‌ها و نهادی دولتی، برگزاری همایش‌های روزانه در دانشگاه‌ها را بسیار ضروری عنوان کرد.

دکتر سعید سهراب پور، استاد دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار سیناپرس، با بیان این‌که در خارج از کشور هرروز در هر دانشکده همایش برگزار می‌شود، گفت: این همایش‌ها یا سمینارها بدون صرف هزینه زیاد برگزارشده و حداکثر یک وعده چای در زمان برگزاری همایش سرو می‌شود اما در ایران برای برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌ها هزینه‌های قابل‌توجهی اختصاص داده می‌شود و حتی با یک وعده غذایی مانند ناهار هم از شرکت‌کنندگان پذیرایی می‌کنند.

وی با بیان این‌که در این میان وضع دانشگاه‌ها خوب است، تصریح کرد: این در حالی است که همایش‌های سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی وحشتناک است و در همایش‌های شرکت‌های نفتی و وابسته به وزارت صنایع میلیاردی هزینه می‌کنند.

رئیس اسبق دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: وضع برگزاری همایش‌ها در دانشگاه‌ها به‌مراتب بهتر است و این همایش‌ها در سطح دانشگاهی بسیار ساده برگزار می‌شود و هزینه چندانی هم به برگزاری همایش‌های دانشگاهی اختصاص داده نمی‌شود.

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان افزود: برگزاری سمینارهای متعدد در دانشگاه‌ها فعالیتی بسیار عادی و متداول است و باید در سطح دانشگاه‌ها به‌طور مرتب تبادل اطلاعات علمی انجام شود؛ اما معمولا این همایش‌ها بسیار ساده برگزار می‌شود و به‌طورکلی می‌توان گفت برگزاری این همایش‌ها برای مراکز علمی لازم و ضروری است اما باید توجه داشت که نباید هزینه زیادی به برگزاری این همایش‌ها اختصاص داده شود.

 

گزارش :امیر بامه

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]