ابتلای به آسم، ناباروری در پی دارد

ابتلا به آسم و تاثیرآن در باروری زنان

کد خبر : 30688 سه شنبه 27 بهمن 1394 - 12:00:45

مطالعات جدید نشان می دهد که فرایند بارداری در زنان ارتباطی تنگاتنگ با بیماری آسم دارد . به گفته پزشکان ، وجود بیماری آسم می تواند موجب نا باروری شده یا در فرایند بارداری اختلالاتی جدی ایجاد کند.

 در تحقیقات جدید پژوهشگران مشخص شد که متوسط زمان برای بارور شدن زنی بالغ که به بیماری آسم مبتلا نیست 32 ماه  ماه و در زنانی که مبتلا به این بیماری هستند 55 ماه است . در ادامه  محققان با بیان این که افراد مبتلا به آسم در سنین بالاتر با کاهش قدرت باروری روبرو می شوند اضافه کردند که در این رده سنی تنها  39.6 درصد از زنان می توانند باردار شوند در حالی که در زنانی که مبتلا به این بیماری نیستند این رقم به 60.4 درصد افزایش پیدا می کند.

دکتر الیزابت جولگاد سرپرست این تیم تحقیقاتی در رابطه با یافته های ناشی از این  پژوهش عنوان می کند که بر اساس تحقیقات جدید مشخص شد که آسم و ناباروری دارای رابطه مستقیم بوده و مساله فوق ؛ موید این حقیقت است که آسم تاثیری منفی در باروری زنان جوان داشته وهمچنین در زنان مسن تر به صورت صعودی عدم باروری را در پی دارد.

بر اساس تحقیقات جدید مشخص شد که آسم و ناباروری دارای رابطه مستقیم بوده و مساله فوق ؛ موید این حقیقت است که آسم تاثیری منفی در باروری زنان جوان داشته وهمچنین در زنان مسن تر به صورت صعودی عدم باروری را در پی دارد.

این پژوهشگر در ادامه توضیحات خود می افزاید که درمان بیماری آسم قبل از بارداری و همچنین باردار شدن زنان در سنین پایین تر می تواند راهکاری مناسب برای  این مشکل در زنان مبتلا به آسم باشد .

با توجه به این تحقیقات و با استناد به پژوهش های صورت گرفته در گذشته ، یافته های پزشکان  حاکی از آن است که در صورت عدم درمان این بیماری  درزمان مشخص ؛ میزان ناباروری رشد فزاینده ای خواهد یافت.

گفتنی است در سلسله تحقیقاتی که چندی پیش صورت گرفته بود و دکتر جولگاد نیز به آنان استناد می کند ، 245 مورد از زنانی که با مشکل عدم باروری روبرو بودند ، مورد آزمایش و بررسی قرار گرفتند.  محدوده سنی این گروه آماری بین 23 تا 45 سالگی در نظر گرفته شد و تیم تحقیقاتی فوق، در پایان به نتایج قابل توجهی دست پیدا کردند .

در این پژوهش ، محققان دریافتند که 96 نفر از این تعداد افراد مبتلا به بیماری آسم هستند و عدم درمان این بیماری در باروری آن ها تاثیر مستقیمی داشته است .

در پایان دکتر جولگاد ابراز امیدواری کرد که در آینده زنان مبتلا به این بیماری حداقل 12 ماه قبل ودر طول دوران بارداری تحت نظارت و درمان پزشک قرار بگیرند تا تاثیر این بیماری در باروری یا عدم باروری زنان کاهش پیدا کند .

منبع: thehealthsite

ترجمه: فاطمه کردی

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]