دعوت استاندار اصفهان از شرکت های دانش بنیان جهان

کد خبر : 30676 دوشنبه 26 بهمن 1394 - 21:36:29

استاندار اصفهان گفت: همانگونه که بازرگانان کشورهای مختلف را به اتاق بازرگانی هدایت می کنیم باید شرکت های دانش بنیان این کشورها را نیز به شهرک علمی تحقیقاتی استان فرا بخوانیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور روز دوشنبه در مراسم نهمین جشن پایان دوره رشد و مراسم تقدیر از واحدهای فناور برتر مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان افزود: با حضور این شرکت ها می توانیم با استفاده از ظرفیت هایی همچون دسترسی به بازارهای بین المللی، زمینه صادرات کالاها و خدمات دانش بنیان خود را فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: با این سازو کار و جذب سرمایه گذاران خارجی برای کمک به تولید محصولات دانش بنیان داخلی می توانیم سهم قابل توجهی را نیز در بازارهای جهانی به دست آوریم.
وی با تقدیر از مجموعه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برای تلاش در زمینه تولید علم و فناوری گفت: این شهرک می تواند سهم بسزایی در مقام تراز اولی استان ایفاد کند و در دوره پساتحریم، بستری درست برای انتقال علم و فناوری باشد. 
استاندار اصفهان افزود: وجود شهرک علمی و تحقیقاتی برای تبدیل علم به ثروت در اصفهان قابل تقدیر است کمااینکه مهمانان ویژه ای که از سازمان های معتبر جهانی به این استان سفر می کنند، در بازدیدهای خود بر جایگاه ممتاز این شهرک تاکید می ورزند.
استاندار اصفهان همچنین با اشاره به بازدید سال گذشته رئیس جمهوری از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تصریح کرد: بازدید مزبور مبین اهمیت این مجموعه است لذا باید تلاش ما نیز در جهت ارتقای این مرکز علمی و پژوهشی باشد.
وی با بیان اینکه 140 طرح با سرمایه 14 میلیارد یورو برای استان اصفهان طراحی شده است، گفت: شرکت مشاور هم اکنون در حال پردازش ملاحظات این طرح هاست.
در پایان این مراسم از شرکت های دانش بنیان موفق در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تقدیر شد.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان یک سازمان مستقل با هدف توسعه مبتنی بر دانایی از طریق ایجاد مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در اصفهان، قطب اقتصادی و صنعتی ایران شکل گرفته است. 
این شهرک بعنوان اولین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور می کوشد تا با ایجاد بستر مناسب برای توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان، زمینه لازم را برای تجاری سازی دستاوردهای آنها و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی فراهم آورد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]