وزارت علوم همچون گذشته با معاونت علمی ریاست جمهوری همکاری می‌کند

کد خبر : 137559 پنج شنبه 31 شهریور 1401 - 12:45:45

وزیر علوم در واکنش به تغییر مدیریت اخیر در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دوره جدید ریاست این معاونت همچون گذشته برای خلق ثروت از دانش با یکدیگر همکاری و تعامل هم افزایی دارد.

محمدعلی زلفی گل در گفتگو با ایرنا در واکنش به تغییر مدیریتی اخیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه، وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری در یک تیم قرار دارند، افزود: ارتباط بین وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچون ارتباط آموزش و پرورش با آموزش عالی است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش تا یک جایی دانش آموز را آموزش می دهد و از یک مرحله به بعد این کار وظیفه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. در ابعاد فناوری نیز حوزه آموزش عالی کشور تا سطح فناوری ۶، دانشجو را آماده می کند و از سطح فناوری ۶ تا ۹ این وظیفه متعلق به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

زلفی گل تاکید کرد: ارتباط ما به شکلی است که همه، تکه های یک جورچین محسوب می شویم و در یک تیم هستیم. پس ضروری است که همکاری، تعامل و هم افزایی با یکدیگر داشته باشیم. دوره قبل نیز این تعامل وجود داشت و در آینده نیز این ارتباط ادامه خواهد داشت. ما سعی می کنیم با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دست به دست هم داده و در زمینه توسعه فناوری و خلق ثروت از دانش برای کشورمان موثر عمل کنیم.

 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور کشورمان دوشنبه ۲۸ شهریور ماه در حکمی روح‌الله دهقانی فیروزآبادی رئیس جهاد دانشگاهی را با حفظ سمت به‌ عنوان سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منصوب و برای وی در خدمت به نظام اسلامی و انجام وظایف و مأموریت‌هایش آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

پیش از این سورنا ستاری از ۱۳ مهر ۱۳۹۲ به مدت ۹ سال معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]