استفاده از فناوری های نوین هوایی برای حفاظت از حیات وحش

کد خبر : 12870 دوشنبه 12 مرداد 1394 - 17:07:17

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که میان دو سازمان صنایع هوایی و حفاظت محیط زیست منعقد شده است، مقررشد تا از فناوری های نوین صنایع هوایی برای پایش و حفاظت از حیات وحش استفاده شود.

علی تیموری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس این تفاهم نامه برنامه ریزی شد تا از ابزارها و فناوری های نوین مانند تجهیزات گشت های هوایی در زمینه حفاظت از حیات وحش استفاده شود.
وی اظهار کرد:با استفاده از فناوری های نوین هوایی علاوه بر پایش مناطق تحت حفاظت، امکان ردیابی متخلفان صید و شکار نیز فراهم می شود که بر این اساس حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست تقویت می شود.
تیموری گفت: اکنون استفاده از این فناوری ها با همکاری سازمان صنایع هوایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چهار استان گلستان، فارس، لرستان و آذربایجان غربی به صورت آزمایشی آغاز شده است.
مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست افزود: بعد از مرحله آزمایشی این استان ها قرار است این فناوری ها در تمام استان های کشور مورد استفاده قرار گیرد.
وی گفت: این تجهیزات و فناوری های نوین در بحث پایش حریق، حفاظت، ردیابی متخلفان شکار و صید و ردیابی انواع آلودگی ها کاربرد دارد.

*** بازنگری دستورالعمل استفاده از خدمات همیاران محیط زیست
تیموری اظهار کرد: یکی دیگر از اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست بازنگری دستورالعمل استفاده از خدمات همیاران محیط زیست است که با هدف توسعه استفاده از همیاری و همراهی تمام شهروندان و ظرفیت سمن ها در امر حفاظت از حیات وحش و کشف و پیگیرد متخلفان انجام شده است.
وی گفت: این دستورالعمل در حال نهایی شدن است و بعد از آن توسط رییس سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ می شود که در تلاشیم این کار تا چند روز آینده انجام شود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]