طلایی که به راحتی نابود می کنیم:

سالی ۲۶ روز از وقتمان تلف می شود

کد خبر : 127763 سه شنبه 28 دی 1400 - 15:44:20

آیا تا به حال برای صحبت با بخش خدمات مشتری یک شرکت منتظر مانده‌اید؟ به نظر می رسد یک فرد عادی در طول سال، یک ماه از زمان خود را به طور کامل و در حالی که مطلقاً هیچ کاری انجام نمی دهد، تلف می کند.

به گزارش سیناپرس، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که افراد بزرگسال به طور متوسط  ۲۶ روز در سال را به کلی هدر داده و وقت خود را به دلایل مختلف تلف می‌کنند. در این نظر سنجی که پاسخ های بیش از ۲ هزار نفر  بررسی شد، پژوهشگران دریافتند یک فرد به طور متوسط روزانه نزدیک به دو ساعت را صرف انجام هیچ کاری نمی کند. در طول یک هفته بیش از ۱۲ ساعت وقت افراد تلف شده و این میزان بیش از ۶۲۴ ساعت در سال است!

بیش از نیمی از پاسخ دهندگان در این مطالعه می گویند؛ منتظر ماندن در حین تلفن به مراکز مختلف، بزرگترین اتلاف وقت آنهاست. ۴۵ درصد دیگر به انتظار در صف ها اشاره می کنند که باعث هدر رفتن وقت آنها می شود. درصد مشابهی (۴۴ درصد) وقت خود را در ترافیک تلف می‌ کنند، در حالی که ۲۱ درصد بی هدف در شبکه های اجتماعی پرسه زده و زمان خود را از دست می دهند. به گزارش سیناپرس، ظاهراً نوشیدن چای نیز بسیار وقت گیر است زیرا ۱۵  درصد از بزرگسالان می گویند که اغلب در حالی که منتظر جوشیدن آب کتری هستند، زمان خود را از دست می دهند.

سایر فعالیت‌های متداول اتلاف وقت عبارتند از: انتظار برای اتمام شستشوی ماشین لباسشویی، انتظار برای دریافت سرویس در رستوران و انتظار برای رسیدن شخص یا پیامی خاص.

به گزارش سیناپرس، این نظرسنجی که با همکاری مراکز مطالعاتی Duolingo و OnePoll انجام شده است، همچنین گزارش می دهد که ۵۶ درصد بزرگسالان از اهمیت مدیریت بهتر زمان آگاه هستند. متأسفانه بسیاری از این افراد می گویند تنظیم تعادل بین کار، خانواده و سایر تعهداتو در نظر داشتن بهره وری از زمان بسیار دشوار است. از این میان ۵۹ درصد افراد به محققان می‌گویند که اخیراً حداقل یک بار سعی کرده‌اند در زمان خود بازدهی بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال، ۲۳ درصد اخیراً یک مهارت جدید را آموخته اند.

کلر ایوانز، مربی مدیریت زمان و نویسنده کتاب مدیریت زمان برای آدمک‌ها، در این رابطه می‌گوید: وقتی زمان خود را برنامه ریزی و اولویت بندی نمی کنید، به احتمال زیاد آن را تلف خواهید کرد. ما معمولاً اجازه می ‌دهیم مواردی که خارج از کنترل ما است، مانند انتظار در صف یا جوشیدن کتری، وقتمان را کم کنند.

وی در این رابطه توصیه می کند: سعی کنید زمان انتظار را فرصتی برای انجام یک کار مفید بدانید. در طول زمان های انتظار می توانید ایمیل خود را چک کنید، تماس تلفنی برقرار کرده یا حتی از آن برای خواندن کتاب استفاده کنید.

به گزارش سیناپرس، طبق این نظرسنجی، یک فرد بزرگسال به طور متوسط معمولاً سه بار در روز هیچ کاری برای انجام دادن ندارد. قابل توجه است که نزدیک به نیمی از افراد اذعان داشتند که در این لحظات به دلیل نداشتن انگیزه، بهره وری ندارند. تقریباً از هر 10 نفر چهار نفر اعتراف کردند که نمی توانند از اتلاف وقت کلاسیک مانند تماشای تلویزیون یا مرور اینترنت و شبکه های مجازی خودداری کنند. بیش از یک نفر از هر پنج نفر نیز مدعی شد که نمی داند باید با اوقات فراغت خود چه کنند.
در خاتمه گفتنی است مطالعات پژوهشگران نشان می دهد موارد زیر بیشترین زمان اتلاف وقت را در زندگی مدرن به خود اختصاص می دهند:

•    حضور در رسانه های اجتماعی  
•    انتظار وصل شدن به اپراتور
•    حضور در در صف انتظار
•    رانندگی در ترافیک
•    تلاش برای تماس با مطب دکتر
•    منتظر ماندن برای دریافت یک محموله
•    تردد روزمره
•    در انتظار تمام شدن کار ماشین لباسشویی
•    انتظار غذا  در رستوران
•    انتظار دم کشیدن چای

مترجم: احسان محمدحسینی
منبع: studyfinds
 

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]