کد خبر : 11716 چهارشنبه 24 تیر 1394 - 18:02:01
برگزاری-هشتمین-همایش-کشوری-و-دومین-کنگره-بین-المللی-سکته-مغزی

برگزاری هشتمین همایش کشوری و دومین کنگره بین المللی سکته مغزی

هشتمین همایش کشوری و دومین کنگره بین المللی استروک با حضور محققان و اساتید برجسته از سراسر کشور و میهمانان خارجی در روزهای اول تا سوم مهرماه در شیراز برگزار می شود.

به گزارش ایرنا ،سکته مغزی بیماری خطرناکی است که منجر به معلولیت و مرگ و میر در سطح جامعه می شود این بیماری در مقایسه با کشورهای غربی ،کشورهای خاورمیانه و آسیای میانه از تعداد بیشتر جوان تر مبتلا به سکته مغزی بیشتر است.

هدف از برگزاری این کنگره اطلاع رسانی و افزایش آگاهی جامعه متخصصان مغز و اعصاب نسبت به ابزارهای تشخیصی و درمانی نوین است.

دراین کنگره از محققان و اساتید اروپایی و آمریکایی به عنوان سخنران کلیدی دعوت شده اندتا آخرین یافته های علمی خود را در حوزه سکته مغزی در اختیار مخاطبان قرار دهند. 

محورها و مباحث هشتمین همایش کشوری و دومین کنگره بین المللی استروک ، همه گیر شناسی سکته مغزی، پیش گیری از سکته مغزی، درمان سکته حاد، ترومبولیز، واحدهای مراقبت ویژه سکته مغزی ، خونریزی مغزی، آنوریسم، ترومبوز سینوس وریدی، تصویر برداری سکته مغزی،سکته در بیماریهای داخلی و قلب و عروق، نورولوژی مداخله ای، بازتوانی سکته مغزی پرستاری سکته مغزی است که مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

مهلت ارسال مقالات به این کنگره تا پایان مرداد ماه سال جاری بوده است .

این کنگره با همکاری مرکز تحقیقات نورولوژی بالینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انجمن سکته مغزی ایران برگزار می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]