رییس ستاد اجرایی فرمان امام ؛

حداکثر تا ۱۵ خرداد سال آینده مساله واکسن کرونا حل خواهد شد

کد خبر : 114624 شنبه 16 اسفند 1399 - 13:56:15

رییس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: حداکثر تا ۱۵ خرداد سال آینده موضوعی به نام واکسن کرونا در کشور به عنوان دلهره و دغدغه مردم وجود نخواهد داشت.

محمد مخبر روز شنبه در آیین بهره برداری  از ۱۰۰ مدرسه سبز و ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت افزود: ساخت واکسن کرونا در این مجموعه در ۶ مسیر توسط شرکت های دانش بنیان دنبال می شود. چهار مسیر آن در حد تست انسانی است که یکی از آنها چند ماهی است وارد تست انسانی شده است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجازه تلفیق مراحل دوم و سوم تست بالینی نخستین واکسن ایرانی کرونا را که در این مجموعه در حال کارآزمایی بالینی است صادر کرد که حرکت خیلی خوبی برای دستیابی زودتر به این واکسن است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) یادآور شد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجازه داده ۲۳ و ۲۴ اسفندماه فاز دوم و سوم مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا آغاز شود که در نوع خود حرکتی خوب است.

مخبر تصریح کرد: در زمینه واکسن کرونا به یمن پشتیبانی ها و با راهنمایی های بی دریغ رهبر معظم انقلاب به موفقیت های بزرگی دست یافتیم.

وی یادآور شد: البته ایشان همین اقدام را در مورد همه فعالیت های واکسن سازی در کشور انجام داده اند.

 ۱۰۰ مدرسه سبز و ۳۵۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت امروز (۱۶ اسفند) با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری، محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]