پرسش از شما،پاسخ از ما؛

چرا شب ها کف پایم داغ می شود ؟

کد خبر : 112622 شنبه 04 بهمن 1399 - 05:15:14

سیناپرس با همکاری پزشکان متخصص حوزه های مختلف، هر هفته به سوالات پزشکی شما مخاطبان پاسخ می دهد. سوالات خود را مطرح کنید، پاسخ علمی و درستی دریافت کنید.

خانمی 29ساله باوزن76کیلوگرم و قد 160 سانتیمتر هستم. به تازگی شبها در ناحیه پا احساس داغی شدید دارم.آیا علت این امرکبد چرب است؟

بسیاری از افراد هستند که از داغی کف پاهای خود رنج میبرند این مشکل زمان استراحت نیز بیشتر  احساس می شود.  داغ شدن کف پا ممکن است دلایل زیادی از جمله کمبود مواد مغذی، عفونت قارچی و بارداری داشته باشد. به طور کلی برخی از علت های اصلی داغ شدن کف پا می تواند شامل مواردی چون، کمبود مواد مغذی، نوروپاتی دیابتی،بارداری ،یائسگی، سندرم تونل تارسال،عفونت قارچی ،شیمی درمانی ، کم کاری تیروئید، سندرم گیلین باره ، عوامل سبک زندگی و بسیاری علل دیگر باشد که باعث بروز چنین مشکلی یا شدت گرفتن آن باشد.

تشخیص علت اصلی داغ شدن کف پا و درمان زودهنگام در پیش آگهی آن موثر است و برای پیشگیری از بروز عوارض جانبی و پیش آگهی خوب سعی کنید هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید. افرادی که داغ شدن کف پا را در طولانی مدت گرم تجربه می کنند و یا علائم آن ها شدید است باید به پزشک مراجعه کنند.

همچنین افراد در صورت بروز شرایط زیر بهتر است با پزشک مشورت کنند:

  •  شدیدتر شدن احساس داغ شدن کف پا
  •  داغ شدن کف پا که بیش از دو یا سه روز طول بکشد.
  •  احساس داغی یا سوزش کف پا که به طور ناگهانی به وجود آمده
  •  داغ شدن کف پا یا هرگونه علائم دیگر ناشی از قرار گرفتن در معرض سموم
  •  همراه بودن داغ شدن کف پا با بی حسی در کف و یا انگشتان پا

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]