به بازار چین ؛

دستگاه ایرانی شبیه‌ساز آموزشی عمل جراحی چشم صادر شد

کد خبر : 112014 شنبه 20 دی 1399 - 10:01:17

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان دستگاه شبیه‌ساز آموزشی عمل جراحی چشم خود را به کشور چین صادر کرد.

اغلب عمل‌های جراحی موجود در چشم‌پزشکی مانند عمل فیکو برای آب مروارید (کاتاراکت) چشم، از نوع عمل‌های جراحی در مقیاس میکرو هستند که این عمل‌های جراحی در عین ساده بودن، نیاز به مهارت بالایی دارند؛ چراکه نیاز است تا هماهنگی میان دست و چشم جراح جهت کار با ابزار و میکروسکوپ مربوط بسیار بالا باشد و جراحی با بیشترین دقت ممکن انجام شود. اشتباه کوچکی در این عمل جراحی، ممکن است به نابینا شدن بیمار یا عوارضی جبران‌ناپذیر منجر شود.

بر این اساس یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌ شبیه‌سازهای پزشکی مبتنی بر واقعیت مجازی توانسته است محصول شبیه‌ساز آموزشی عمل جراحی چشم را با دو ماژول عمل جراحی آب مروارید چشم و عمل جراحی ویتره – رتین روانه‌ بازار کشور کند.

نسخه اولیه این دستگاه در سال ۱۳۹۵ در چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران (۲۰۱۶) معرفی و نسخه‌ دوم آن نیز در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد. در اوخر سال ۱۳۹۷ و همزمان با رونمایی از نسخه سوم دستگاه، با توجه به بررسی‌های تیم تحقیق و توسعه‌ این شرکت تصمیم گرفته شد که در کنار فروش در بازار داخلی، صادرات این محصول در دستور کار قرار گیرد؛ از این رو کشورهای چین، هند، روسیه، سنگاپور و ترکیه از اولین بازارهای هدف بین‌المللی برای صادرات دستگاه شبیه‌ساز جراحی چشم قرار گرفتند.

بر اساس اعلام ستاد نانو، در نهایت، در ابتدای سال جدید میلادی (۲۰۲۱)، اولین دستگاه شبیه‌ساز عمل جراحی چشم ایرانی به کشور چین صادر شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]