توسط دانشگاه علم و صنعت ایران؛

ایجاد مرکز مقابله با آلودگی های نفتی کیش

کد خبر : 110656 جمعه 21 آذر 1399 - 13:05:23

دانشگاه علم و صنعت ایران با سازمان بنادر و دریانوردی تفاهم نامه ای در مورد «ایجاد مرکز مقابله با آلودگی های نفتی کیش» امضا کرد.

ضمن امضای تفاهم نامه سه جانبه برای ایجاد مرکز مقابله با آلودگی های نفتی کیش، بهره برداری از «مرکز آموزش و تحقیقات محیط زیست کیش» با محوریت دانشگاه علم و صنعت ایران و همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و با تمرکز بر محیط زیست دریایی صورت گرفت.

در این مرکز، چهار آزمایشگاه تحقیقاتی «سیستم های انرژی و محیط زیست»، «محیط زیست فضا پایه و هوا پایه»، «آنالیز دینامیک دریا» و «پایش زیست‌محیطی»، به صورت دایم مستقر شده اند.

در مراسم آغاز بهره ‌برداری از مرکز آموزش و تحقیقات محیط زیست کیش که با حضور دکتر ذاکری (رییس دانشگاه) و دکتر ارجمندی (معاون فرهنگی- اجتماعی) برگزار شد، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی به ایراد سخنرانی پرداختند.

گفتنی است در مراسم افتتاح این مرکز، علاوه بر چهار آزمایشگاه دایمی، هفت آزمایشگاه زیربخشی «رسوب و فرسایش خاک بستر دریا»، «مواد دارویی و فعال بیولوژیک»، «ژئوتکنیک دریایی»، «میکروبیولوژی دریایی»، «پسماند»، «پیرویز» و «بایودیزل»؛ به عنوان بخشی از تجهیزات و ظرفیت ‌های دانشگاه علم و صنعت ایران به نمایش گذاشته شد.

 همچنین در این نمایشگاه، ۵۰ محصول اساتید دانشگاه علم و صنعت ایران در زمینه محیط زیست در معرض دید شرکت کنندگان قرار گرفت.

از جمله این محصولات می توان به «شبکه حفاظت هوشمند محیط زیست»، «فیلتر جداکننده آب و روغن»، «اطلس پایداری شهری»، «خانه هوشمند رایان»، «دوچرخه هوشمند»، «اسکیمر جمع آوری لکه های نفتی»، «دستگاه تصفیه آب و پساب، کنترل رسوب و خوردگی»، «اسکوتر برقی هوشمند»، «تبدیل پسماند به انرژی»، «دستگاه تونل صدا»، «تولید نانو پودر آلفا – آلومینا از پسماندهای صنعتی» و ... اشاره کرد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]