IPTV فناوری که محدودیت زمانی و مکانی را از شما می گیرد

سید جلال چاوشیان، تهیه کننده و مدیر عامل شرکت «پیام رسان فرامرزی محصولات کیفی» در گفتگو با سیناپرس، درباره ماهیت فعالیت های این شرکت با همکاری پارک ملی علوم و فناوری های نرم صنایع فرهنگی گفت: نزدیک به یک سال و نیم پیش بود که به مجموعه پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی پیشنهاد همکاری دادیم و خوشبختانه امروز ما یکی از شرکت های مستقر در این مجموعه هستیم. از آنجایی که شرکت های نوپا، فاقد رسانه اختصاصی هستند و از طرفی هم توان مالی برای ساخت تیزر و برنامه های مستند برای ترویج کسب و کار و فعالیت خودشان ندارند، تصمیم گرفتیم رسانه ای برای فضای علم، فناوری و صنایع خلاق فرهنگی باشیم که بتواند با هزینه های مناسب برای شرکت ها خدمات ارائه داده و با کاهش  هزینه ها امکان رسانه ای شدن این شرکت ها را فراهم کنیم.

وی گفت: خوشبختانه مسوولان پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی این ایده را پذیرفتند،گفتنی است اهداف ما در راستای تکمیل فعالیت پارک های علم و فناوری است و به همین جهت رغیب هیچ شرکتی نیستیم.

چاوشیان خاطرنشان کرد: کارکردهای مختلفی که می توان از رسانه انتظار داشت را می توان در مجموعه شرکت «پیام رسان فرامرزی محصولات کیفی» هم دید و هم شنید. آموزش، اطلاع رسانی، فعالیت های تبلیغاتی و بازرگانی عرصه هایی است که این شرکت قرار است با روش های بازار تعاملی برای شرکت ها امکان رسانه ای شدن را  ایجاد کند و هر شرکت در هر زمینه ای که فعالیت دارد امکان این شرایط را دارد که نسبت به ترویج فعالیت ها و محصولاتش با ما همکاری کند. این فرآیند در فضای مجازی هم رخ خواهد داد. گفتنی است نام کانال رسمی شرکت «پیام رسان فرامرزی محصولات کیفی» ویدواپ است.

وی با اشاره به فناوری IPTV گفت: تلویزیون تعاملی بر مبنای اینترنت یا IPTV یکی از دستاوردهای فناوری های جدید است که این امکان را به مخاطب می دهد که بتواند فارغ از دغدغه های زمان و مکان برنامه دلخواه خود را دنبال کند و هدف آن پرورش مخاطب فعال است. در مقایسه با تلویزیون سنتی باید گفت؛ دیگر مخاطبان برای دیدن یک برنامه تلویزیونی خاص در یک زمان مشخص که برنامه پخش می شود نیاز نسبت به آن آمادگی زمانی و مکانی برای خود فراهم کنند. در این نوع تلویزیون های تعاملی بخش عمده محدودیت های زمانی و مکانی برداشته می شود و فرد می تواند در هر زمانی که بخواهد برنامه مورد دلخواه خود را تماشا کند. مهمتر از همه اینکه می تواند نظرات خودشان را با پدیده آورنده به اشتراک بگذارد و حتی پرسش و پاسخ داشته باشد و سرعت خود را افزایش دهد.

به گفته چاوشیان، از آنجایی که هر روزه اطلاعات زیادی در مجموعه های علم و فناوری تولید می شود، فارغ از حضور رسانه و دارای یک جریان طبیعی هستد و با مرور کلی شاید بتوان گفت هر روز هزاران محتوای علمی تولید می شود اما هیچکدام رسانه ای نمی شوند. اگر ما به عنوان رسانه این محتوا را رصد کنیم می توانیم آن ها را در بستری رسانه ای و استاندارد ترویج دهیم.

این تهیه کننده و کارگردان با سابقه گفت: هدف ما این است که به جریان طبیعی توسعه دانش در کشور اضافه شویم و نیاز مخاطب را در فضای علم و فناوری بر طرف کنیم. یکی از نتایج این نوع فعالیت ها ترویج علم خواهد بود، اما باید تاکید کنم فعالیت اصلی ما بازار سازی یا بازار یابی شرکت هاست؛ همچنین تعاملات بین المللی و داخلی هم دیگر هدفی است که برای خود در نظر گرفته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا