در حوزه سالمندی؛

استقبال از استارتاپ‌ها و تیم های خلاق و نوآور از رویداد صبانو

کد خبر : 109990 چهارشنبه 05 آذر 1399 - 15:13:05

مدیرعامل مرکز نوآوری صبا از استقبال قابل توجه استارتاپ‌ها و تیم های خلاق و نوآور از رویداد صبانو به عنوان نخستین دوره شتابدهی کسب و کارهای نوپا در حوزه سالمندی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری صبا، عادل دهدشتی، در خصوص استقبال استارتآپ‌ها از رویداد صبانو گفت: مهلت اولیه فراخوان این رویداد تا نیمه آبان ماه بود که بر اساس درخواست مخاطبین، این زمان تا پایان آبان تمدید شد.

وی افزود: با پایان یافتن این مهلت، ایده های رسیده پس از بررسی ها و ارزیابی اولیه و تطبیق با محورهای رویداد شامل سلامت روانی و جسمی سالمندان، توان افزایی اجتماعی و اقتصادی و گردشگری، سرگرمی و اوقات فراغت سالمندان فرآیند ارزیابی اولیه داوران آغاز خواهد شد.
مدیرعامل مرکز صبا در خصوص گام بعدی این جشنواره اظهار داشت: پس از ارزیابی اولیه، تیم هایی که به مرحله نهایی راه پیدا کنند، برنامه و پروژه استارتآپی خود را ارائه خواهند کرد و داوران رویداد نیز بر اساس شاخص های تعیین شده تیم های برگزیده را جهت حمایت و سرمایه گذاری معرفی خواهند کرد.

وی در خصوص معیارهای داوری نیز گفت: «با توجه به محورهای ماموریت مرکز نوآوری صبا و همچنین موضوعات فراخوان، طرح هایی که پاسخگوی نیاز بازنشستگان و سالمندان مبتنی بر ایده های نو و بر پایه طرح مدون کسب و کار باشند، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

با پایان یافتن مهلت فراخوان رویداد صبانو، حدود صد تیم استارت آپی و دانش بنیان در این رویداد شرکت کرده اند. از طرح های ارائه شده، چهل درصد در حوزه سلامت روان و جسم، بیست درصد در رابطه با گردشگری، پنج درصد در خصوص اوقات فراغت و پانزده درصد نیز درباره سایر موضوعات مرتبط با حوزه بازنشستگان و سالمندان بوده است.

شایان ذکر است مرکز نوآوری صبا وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ سرمایه گذاری آتیه صبا از شهریور گذشته با هدف ارتقا زیست اجتماعی و بهبود زندگی سالمندان و بازنشستگان از طریق خدمات شرکت های استارت آپی، نوآور و دانش بنیان فعالیت های خود را آغاز کرده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]