کد خبر : 10986 شنبه 13 تیر 1394 - 21:16:29
کودکان-ورزشکار-منظم-تر-هستند

کودکان ورزشکار منظم تر هستند

سیناپرس: تاثیر مثبت ورزش بر روی یادگیری ، سال هاست که مشخص شده است. مطالعه ای جدید نشان داده است که ورزش ، می تواند به آن ها کمک کند تا بیشتر در کلاس نظم و ترتیب را رعایت کنند و در فعالیت های گروهی بیشتر شرکت کنند.

این مطالعه که در مجله American Journal of Health Promotion به چاپ رسیده است،نشان می دهد  کودکانی که در ورزش های گروهی شرکت می کنند، در پیروی از دستورات و قوانین و تمرکز در کلاس درس بهتر از همکلاسی هایشان هستند.

محققان براین باورند که محیط ورزش های گروهی به گونه ای است که به کودکان اهمیت احترام گذاشتن به قوانین و مقررات را آموزش می دهد و مسئولیت پذیری را در آن ها پرورش می دهد.

نتایج این مطالعه حاکی از آن بود که کودکانی که در دوره مهد کودک در ورزش های گروهی شرکت می کنند، موفقیت بیشتری در فعالیت های گروهی در کلاس درس دارند. در مقابل، ورزش های فردی هیچ گونه تاثیری در آینده کودک نداشت.

ورزش تیمی یا ورزش گروهی شامل ورزش‌ هایی است که در آن ورزشکاران برای رسیدن به یک هدف مشترک با یکدیگر هم‌کاری می‌ کنند. فوتبال، هاکی، فوتبال امریکایی، بیسبال، بسکتبال، والیبال، تنیس، واترپلو، راگبی، هندبال و کریکت از ورزش‌های تیمی است.اعضای تیم ورزشی تحت رهبری مدیر تیم با عنوان سرمربی قرار دارند.

منبع

کلید واژه ها: ورزش ورزش گروهی نظم کودک
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]