پرسش از شما،پاسخ از ما؛

آیا کرونا از مادر به فرزند شیرخوار منتقل می شود؟

کد خبر : 108796 شنبه 10 آبان 1399 - 06:20:33

سیناپرس با همکاری پزشکان متخصص حوزه های مختلف، هر هفته به سوالات پزشکی شما مخاطبان پاسخ می دهد. سوالات خود را مطرح کنید، پاسخ علمی و درستی دریافت کنید.

من کرونا گرفتم و یک نوزاد ۶ماهه دارم. با وجود اینکه ماسک میزنم و ضدعفونی هم می‌کنم؛ درهرحال این ترس وجود دارد که نوزادم هم ممکن است به کرونامبتلا شود؟آیابه شیردهی ادامه بدهیم؟

مستندات بسیاری درباره فوائد تغذیه با شیر مادر وجود دارد. تماس بدنی و نیز تغذیه زودهنگام و انحصاری با شیر مادر به کودک‌تان کمک می‌کند تا به خوبی رشد کند و هیچ دلیلی برای توقف این کار در زمان شیوع این ویروس وجود ندارد. تاکنون، انتقال ویروس فعال کرونا (ویروسی که می‌تواند منجر به بیماری شود) از طریق شیر مادر و تغذیه با آن گزارش نشده است.

شیردهی را با رعایت اصول احتیاطی ادامه دهید. این اصول شامل موارد زیر است: استفاده از ماسک، شستشوی دست‌ها با آب یا صابون یا ژل‌های الکلی قبل و بعد از تماس با کودک، و نظافت و ضدعفونی مداوم سطوحی که لمس کرده‌اید. سینه شما تنها در صورتی باید شستشو شود که بر آن سرفه کرده باشید. در غیر این صورت، نیازی نیست که سینه‌ها را در هر بار شیردهی شستشو دهید. همچنین بهتر است بدانید، کووید19 در نوزادان می تواند بدون علایم بوده یا در اغلب موارد بسیار خفیف ظاهر شود.

 

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]