کد خبر : 108289 جمعه 25 مهر 1399 - 22:32:16
نخستین-سفارش-بمب-های-اس-دی-بی2-دریافت-شد

از سوی ارتش آمریکا؛

نخستین سفارش بمب های اس دی بی2 دریافت شد

ارتش آمریکا با تأخیری یک ساله نخستین سفارش بمب های اس دی بی2 را دریافت کرد.

بمب اس دی بی2 دارای بردی برابر با 64 کیلومتر بوده و دارای سه سیستم هدایت لیزری، ماهواره ای و میلی موجی است که عملا می توان آن را در هر شرایط آب و هوایی بر ضد اهداف ثابت و متحرک شلیک کرد.

بخش سامانه های موشکی شرکت ریتون برنامه آزمایش توسعه ای بمب بدنه باریک جی بی یو-۵۳/بی موسوم به اس دی بی-۲ را به اتمام رساند. این سلاح هدایت شونده دقیق را به راحتی می توان در سناریوهای تاکتیکی شبکه محور مورد استفاده قرار داد.

بمب اس دی بی-۲ در قالب برنامه مشترک نیروی هوایی و نیروی دریایی ارتش آمریکا به عنوان یک سلاح هدایت شونده دقیق کوچک در رده مهمات هوایی ۲۵۰ پاوندی توسعه یافته و قادر است به اهداف متحرک و ثابت در فاصله ۷۴ کیلومتری از نقطه شلیک حمله ور شود. این بمب در شرایط آب و هوایی مختلف قابل شلیک است و کمترین آسیب جانبی را در صورت استفاده بر جای می گذارد. شرکت ریتون پیمانکار اصلی اجرای برنامه توسعه بمب اس دی بی-۲ به شمار می رود.

وزن این بمب ۹۴،۳ کیلوگرم (معادل ۲۰۸ پاوند) است و با قطر ۱۷،۸ سانتی‏متر طولی معادل ۱۷۷ سانتمتر دارد. اس دی بی-۲ به لینک داده دوگانه برای به روزرسانی مسیر پروازی به سوی اهداف و تغییر احتمالی آنها و همچنین سامانه ناوبری جی پی اس/آی ان اس برای هدایت در فاز میانی و یک جستجوگر سه حالته برای درگیری با هدف در فاز پایانی پرواز مجهز است.

این جستجوگر شامل سه وضعیت موج میلی متری، تصویربرداری فروسرخ و لیزری نیمه فعال است. ریتون در قالب برنامه آزمایش توسعه ای نزدیک به ۴۴ قبضه بمب اس دی بی-۲ را توسط جت جنگنده اف-۱۵ئی استرایک ایگل نیروی هوایی آمریکا شلیک کرد.

 

منبع:جام جم انلاین

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]