حسگرها به کمک بیماران آلزایمری می آیند

کد خبر : 1024 چهارشنبه 26 شهریور 1393 - 20:33:41

بیماران آلزایمری از این پس می توانند با مراقبت از راه دور اعضای خانواده شان، تنها و مستقل زندگی کنند. حسگر هایی برای این کار طراحی شده اند که حرکات فرد بیمار را تحت نظر می گیرند.

سیناپرس:حسگرهای دیگری روی دسته کلید نصب می شوندکه خروج از خانه را شناسایی می کند. همچنین حسگر حرکتی در آشپزخانه به خانواده بیمار کمک می کند تا عادات غذایی او را دنبال کنند و حسگر دیگری در اتاق خواب، زمان بیدار شدن و خوابیدن بیمار را کنترل می کند.

 

این حسگرها توسط شرکت "اسمارت تینگز" ساخته شده و تمامی اطلاعات را توسط یک اپلیکشن روی گوشی های هوشمند اعضای خانواده یا بستگان بیمار نمایان می کند. این حسگرها به خانواده ها کمک می کنند تا جایی که ممکن است بیماران آلزایمری را در خانه های خودشان نگهداری کنند تا آنها احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

 

این حسگرها بسیار ساده هستند، به راحتی قابل استفاده اند و هزینه چندانی هم ندارند. وجود چنین ابزاری این امکان را فراهم می کنند تا بدون تجاوز به حریم بیمار، از او مراقبت شود و شرایط مناسب تری برای بیماران پدید آید.

هرچند  این حسگرها قادر نیستند جایگاه مراقبت های حرفه ای یا توجه افراد خانواده را بگیرد اما می تواند به بیمار این امکان را بدهد تا مستقل زندگی کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]