کد خبر : 101439 سه شنبه 09 اردیبهشت 1399 - 16:59:33
نرم-افزارهای-ضروری-حوزه‌های-نفت،-گاز،-پتروشیمی-بومی-سازی-شد

توسط یک شرکت‌ دانش بنیان:

نرم افزارهای ضروری حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی بومی سازی شد

سیناپرس: تیم تحقیقاتی یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق شد برخی از نرم افزارهای ضروری حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی که تاکنون با هزینه‌هایی بالغ بر 2 تا 3 میلیون دلار وارد می‌شد را بومی سازی کند.

علیرضا سرقینی مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در این‌باره گفت: طراحی پروژه‌های کلانی مانند پروژه‌های حوزه نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، عمرانی و مانند آن، نیازمند یک مجموعه نرم افزار است که عموماً از سوی شرکت‌های خارجی تامین و این نرم افزارها گاهی با قیمت‌های کلان 2 تا 3 میلیون دلار  به مصرف کنندگان ایرانی عرضه می‌شود.

وی با اشاره به سابقه سه دهه تحقیق در این شرکت در این زمینه اظهار کرد: با تلاش بسیار و کمک متخصصین این شرکت موفق شدیم مجموعه نرم‌افزاری حیاتی حوزه صنعت نفت را در داخل کشور بومی‌سازی کنیم.

سرقینی با اشاره به چالش‌های عمده کار در این عرصه، اظهار کرد: متاسفانه با وجود نرخ بالای نمونه مشابه خارجی و علی‌رغم عقد قراردادهای موفق با شرکت‌های نفتی، حمایت‌های مورد انتظار از شرکت در این حوزه صورت نگرفته است و ما امیدواریم با اعمال حمایت‌های معنوی لازم از سوی نهادهای مانند وزارت نفت بتوانیم تا در جهت بروزرسانی و افزایش بیشتر بهره‌وری در این عرصه اقدام کنیم.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]