کد خبر : 24379 شنبه 21 آذر 1394 - 06:00:00
گزارش-ویدیویی-از-فرار-کرم-ابریشم-از-پیله

رتبه سوم برترین فیلم های میکروسکوپی جهان:

گزارش ویدیویی از فرار کرم ابریشم از پیله

سیناپرس: در این گزارش ویدیویی می توانید فیلمی میکروسکوپی را مشاهده کنید که در مسابقات برترین ویدیوهای میکروسکوپی جهان موفق به کسب جایزه سوم در سال 2015 میلادی شده است.

هر ساله کمپانی نیکون در رقابتی بهترین ویدیوهای میکروسکوپی دانشمندان در سراسر دنیا را جمع آوری کرده و به بهترین آنها جوایزی اهدا می کند. نتایج این مسابقه و ویدیوهای انتشار یافته همیشه بسیار جذاب و در عین حال عجیب و غریب هستند.

این ویدیو به گنزالو آویلا از دانشگاه Auckland تعلق دارد که در آن فرایند خروج کرم ابریشمی به نام Cotesia urabae از لانه ابریشمی خود را به نمایش می گذارد

جایزه برنده این مسابقه به ویدیویی تعلق یافت که در واقع فرایند خورده شده نوعی از پروتوزوم توسط پروتوزوم دیگر را به نمایش می گذاشت. جایگاه دوم این مسابقه نیز به ویدیویی اختصاص یافت که محتوای روده یک موریانه را نشان می داد. همچنین جایگاه سوم نیز متعلق به ویدیویی بود که رهایی یک کرم ابریشم از لانه خود را به نمایش گذاشته بود.

همان طور که گفته شد ویدیوی سوم نیز به گنزالو آویلا از دانشگاه Auckland تعلق دارد که در آن فرایند خروج کرم ابریشمی به نام Cotesia urabae از لانه ابریشمی خود را به نمایش می گذارد؛ و در ادامه می توانید این ویدیو زیبا و شگفت انگیز را مشاهده کنید. در روز های آینده نیز با گزارش ویدیویی رتبه های دوم و اول این رقابت ها در خدمت شما خواهیم بود.

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]