کد خبر : 98255 چهارشنبه 02 بهمن 1398 - 14:25:53
پارک-ملی-کویر

در نزدیکی شهرستان گرمسار ؛

پارک ملی کویر

سیناپرس: پارک ملی کویر یکی از جاذبه های گردشگری ایران می باشد که در نزدیکی شهرستان گرمسار واقع در استان سمنان قرار دارد، البته بخشی از این پارک وسیع در استان های تهران، اصفهان و قم واقع شده است.

پارک ملی کویر بیش از 670 هزار هکتار مساحت دارد که حدود 440 هزار هکتار به پارک ملی و 250 هزار هکتار به منطقه محافظت شده اختصاص دارد. گفتنی است که پارک ملی کویر تنها پارک ملی ایران است که در آن، هیچ سکونتگاه انسانی، معدنی و یا چراگاه وجود ندارد، توجه داشته باشید که بخش هایی از این پارک وسیع قابل بازدید هستند و علاقمندان در صورت تمایل می توانند به سادگی از پارک ملی کویر بازدید کنند.

از جانورانی که در این پارک ملی وجود دارند می توان به یوزپلنگ آسیایی، پلنگ ایرانی، کفتار راه راه، روباه قرمز، شغال، سیاه گوش و غیره اشاره کرد.
در رابطه با پوشش گیاهی منطقه نیز باید بدانید که در این مجموعه حدود 355 گونه مختلف از گیاهان وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از گرگ تیغ، نی، درمنه، شیر خشت و غیره! 
لازم به ذکر است که این پارک ملی در نزدیکی کویر مرنجاب واقع شده است، توجه داشته باشید که برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کویر مرنجاب می توانید مقاله مربوطه را بر روی سایت لحظه آخر مطالعه نمایند. علاقه مندان برای بازدید از این کویر می توانند از تور کویر مرنجاب استفاده کنند.
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]