کد خبر : 98008 چهارشنبه 25 دی 1398 - 11:18:36
احسان-اشراقی-درگذشت

احسان اشراقی درگذشت

سیناپرس: احسان اشراقی عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و استاد پیشکسوت تاریخ دانشگاه تهران دار‌فانی را وداع گفت.

احسان اشراقی عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و استاد پیشکسوت تاریخ دانشگاه تهران دار فانی را وداع گفت.

اشراقی متولد ۱۳۰۷ در قزوین، دارای مدرک دکتری تخصصی تاریخ از دانشگاه تهران در سال ۱۳۴۸ بود. متخصص دوره صفویه و صاحب نظر در علوم اجتماعی و تاریخ  و مدرس جغرافیای تاریخی نیز بود.

احسان اشراقی معاونت آموزشی دانشکده ادبیات و علوم انسانی و حدود ۲۰ سال مدیریت گروه تاریخ دانشگاه تهران را برعهده داشت.همچنین ریاست شاخه تاریخ فرهنگستان علوم را نیز در پرونده مدیریتی سال‌های اخیر خود دارد وده‌ها کتاب تألیف و تصحیح و ترجمه کرد و بیش از ۵۰ مقاله نیز به رشته تحریر درآورده بود.

احسان اشراقی عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و استاد دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران دیروز در سن ۹۱ سالگی در بیمارستان مسیح دانشوری درگذشت. 

 مراسم وداع با پیکر این چهره ماندگار کشور هم روز شنبه ۲۸ دی ساعت ۹ در دانشگاه تهران، رو به روی دانشکده ادبیات برگزار می‌شود.

مراسم تشییع و خاکسپاری استاد احسان اشراقی، چهره ماندگار تاریخ کشور صبح روز یکشنبه ۲۹ دی در آستان مقدس امامزاده حسین (ع) قزوین برگزار می‌شود.همچنین مجالس ختمی در روزهای یکشنبه و دوشنبه در قزوین برگزار خواهد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]