نظرسنجی؛

چند درصد مردم تهران به برج میلاد رفته‌اند؟

کد خبر : 97610 پنج شنبه 12 دی 1398 - 08:45:25

نتایج یک نظرسنجی حاکی از آن است که ۳۸.۷ درصد ساکنان شهر تهران هنوز از برج میلاد بازدید نداشته‌اند.

نتایج نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ( ایسپا) نشان می‌دهد ۳۸.۷ درصد ساکنان شهر تهران هنوز از برج میلاد بازدید نداشته‌اند. طبق یافته‌ها، بیش از نیمی از افراد بالای ۵۰ سال هنوز از برج میلاد بازدید نکرده‌اند.

به تفکیک گروه‌های سنی می‌توان گفت ۳۱.۲ درصد از جوانان ۲۹-۱۸ سال، ۳۳.۸ درصد افراد ۴۹-۳۰ سال ۵۷.۱ درصد از افراد بالای ۵۰ سال هنوز از برج میلاد بازدید نکرده‌اند.

براساس نتایج این نظرسنجی که در شهریور ماه ۱۳۹۸ انجام شده است، حدود ۷۰ درصد از افرادی که هنوز از برج میلاد بازدید نداشته‌اند تمایل به بازدید از این برج دارند. این میزان بین زنان و جوانان ۲۹-۱۸ سال بیش از سایر افراد است.

دلفیناریوم محبوب‌ترین بخش مجموعه برج میلاد

در این نظرسنجی درباره جذابترین قسمت مجموعه برج میلاد سوال شد که اکثر پاسخ دهندگان دلفیناریوم این مجموعه را جذابترین قسمت عنوان کردند. پاسخگویان به ترتیب دلفیناریوم،‌ سکوی دید باز، گنبد آسمان و رستوران گردان را جذاب‌ترین بخش‌های این مجموعه اعلام کردند.

پیش از این نیز مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در شهریور ۱۳۹۸ از طریق مصاحبه تلفنی از دو هزار نفر از شهروندان بالای ۱۸ سال شهر تهران که به صورت تصادفی انتخاب شده بودند، پرسیده بود آیا آنها تاکنون از برج میلاد تهران بازدید کرده‌اند یا خیر؟

طبق اطلاعات منتشر شده قبلی تقریباً ۶۱ درصد از شهروندان تهرانی اینگونه اعلام کرده بودند که حداقل یک بار از برج میلاد بازدید داشته‌اند که ۴۸.۸ درصد آن زنان و ۵۱.۲ را مردان تشکیل می‌دهند.

همچنین حدود نیمی از افرادی که از برج میلاد بازدید کرده‌اند ۳۰-۴۹ سال، ۳۲.۷ درصد ۱۸-۲۹ سال و ۱۷ درصد بازدید کنندگان بیش از ۵۰ سال سن داشته‌اند.

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]