قسمت سوم؛

کیا کلایه نمونه ای مشابه از دریاچه نیلوفر قرمز تایلند

کد خبر : 97600 پنج شنبه 12 دی 1398 - 13:30:09

تالاب کیاکلایه یکی از غنی ترین تالاب های استان گیلان به لحاظ تنوع گونه های حیاتی بوده و در جذب گردشگر و افزایش درآمد اقتصادی حاشیه نشینان و حفظ محیط زیست طبیعی دارای اهمیت و توان بالایی است.

تالاب کیاکلایه لنگرود که یکی از جاذبه های گردشگری با ارزش استان گیلان است بخاطر آلودگی زیست محیطی مساحتش از ۳۰۰ هکتار به کمتر از ۱۰۰ هکتار کاهش یافته است.
 از جمله عوامل آلودگی این تالاب می توان ریختن زباله های شهری و بیمارستانی ، ایجاد کمربندی جدید در بخشی از تالاب ، ساخت پروژه پارك بازار لنگرود که محوطه وسیعی از تالاب به خاطر اون نابود شده ، ایجاد پیست موتور سواری و ایجاد آلودگی صوتی در تالاب و ایجاد مزاحمت برای پرندگان نام برد .
در این تالاب امکاناتی از قبیل مجموعه کامل تالاب ، شهربازی ، استخر مصنوعی و بقعه متبرکه سفید آستانه ترکیب بسیار جذابی جهت جذب توریست می باشد.


کیا کلایه نمونه ای مشابه در شهر ادون تانی واقع در شمال شرق تایلند بنام دریاچه نیلوفر قرمز دارد. دریاچه شهر ادون تانی علاوه بر جاذبه دل انگیز گل نیلوفر، داستانی افسانه ای و معروف دارد.
داستانی فولکوریک از یک مثلث عشقی که موضوع ساخت یک سریال تلویزیونی پر بیننده شد.این جاذبه طبیعی علاوه بر جشنواره ای که در اواسط ژانویه هرسال در آن برگزار می شود ، در ماه فوریه مکانی مناسب جهت عکاسی و قرار عشاق در روز عشق است.

گردآورنده: روح الله قطبی دانشجوی کارشناسی ارشد گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]