از سوی یک موسسه امنیتی؛

سه هدف مهم حملات سایبری در سال ۲۰۲۰ اعلام شد

کد خبر : 97480 دوشنبه 09 دی 1398 - 09:40:53

بررسی‌های مؤسسه امنیتی کاسپراسکای نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۰ فین تک ها، ارائه دهندگان خدمات بانکداری موبایل و مؤسسات تجارت الکترونیک سه هدف اصلی حملات سایبری خواهند بود.

تحقیقات کاسپراسکای در مورد برترین تهدیدات سایبری سال ۲۰۲۰ ثابت می‌کند، موسساتی که در فضای مجازی به شیوه‌های مختلف خدمات مالی ارائه می‌دهند هدف اصلی حملات سایبری هستند. از جمله این اهداف می‌توان به اپلیکیشن‌های مورد استفاده برای یافتن فرصت‌های سرمایه گذاری، سیستم‌های پردازش داده‌های مالی در فضای آنلاین، ارزهای دیجیتال و خدمات وابسته به آن و نیز زیرساخت‌های بانکداری آنلاین و به خصوص بانکداری موبایلی اشاره کرد.

در سال ۲۰۱۹ هم این حملات به خسارات مالی گسترده‌ای منجر شدند و کاسپراسکای بر این باور است که در سال ۲۰۲۰ هم خسارات مذکور افزایش می‌یابند. در این میان تهدید جدی متوجه اپلیکیشن‌های مالی و بانکی است که دارای حفره‌های امنیتی متعددی هستند و شرکت‌ها و مؤسسات عرضه کننده آنها مسائل امنیتی را چندان جدی نگرفته اند.

کاسپراسکای همچنین در مورد افزایش نشت کدهای منبع تروجان های بانکی در فضای مجازی هشدار داده و افزوده که این پدیده تولید انواع بدافزار برای حمله به اهداف فوق الذکر را تسهیل می‌کند. در سال‌های اخیر انتشار کدهای منبع بدافزارهایی مانند زئوس و اسپای آی در فضای مجازی به تولید نسخه‌های پیشرفته و خطرناک‌تری از آنها منجر شده بود.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]