آخر هفته جاری؛

گذر سیارکی با قطر ۲۰۳۴ فوت از کنار زمین

کد خبر : 97214 یکشنبه 01 دی 1398 - 09:57:14

طبق گزارش های ناسا پنج شنبه جاری یک سیارک با قطر ۹۱۹ تا ۲۰۳۴ فوت با سرعت ۲۷ هزار و ۵۰۰ مایل برساعت از کنار زمین می گذرد. این سیارک از فاصله ۴.۵ میلیون مایلی زمین گذر می کند.

طبق گزارش های ناسا یک سیارک عظیم پس از کریسمس از کنار زمین می گذرد. 

سیارک مذکور ۳۱۰۴۴۲ (۲۰۰۰ CH۵۹) نام دارد و در ۲۶ دسامبر( پنج شنبه هفته جاری) از کنار سیاره خاکی رد می شود. مرکز CNEOS سازمان ناسا تخمین می زند قطر آن ۹۱۹ تا ۲۰۳۴ فوت باشد. به عبارت دیگر به نظر می رسد این سیارک به بزرگی مرکز تجاری «وان ورلد» در نیویورک باشد.

پل جادوس مدیر مرکز CNEOS در این باره می گوید: طی قرون متمادی این سیارک ها مدارهایی تشکیل داده اند که گاهی اوقات از کنار زمین می گذرد. بنابراین لازم است  طی چند دهه آنها را رصد و مطالعه کرد تا شیوه شکل گیری مدار آنها را درک کنیم.

سیارک ۳۱۰۴۴۲ (۲۰۰۰ CH۵۹) با سرعت ۲۷هزار و ۵۰۰ مایل برساعت حرکت می کند. هرچند فاصله این صخره آسمان تا زمین در مقیاس فضایی کم است اما به هرحال فاصله میان آنها نگران کننده نیست. ۳۱۰۴۴۲ (۲۰۰۰ CH۵۹) از فاصله ۴.۵ میلیون مایلی زمین گذر می کند.

صخره های آسمانی که قطر آنها بیش از ۴۶۰ فوت باشند از سوی مرکز CNEOS خطرناک تلقی می شوند. محققان تاکنون ۲۵ هزار صخره آسمانی نزدیک زمین کشف کرده اند که قطر آنها از ۴۶۰ فوت بیشتر است.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]