ارائه بیش از ۱۱۰۰ پروژه علمی به جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا

کد خبر : 96792 یکشنبه 17 آذر 1398 - 09:49:48

دبیر علمی پنجمین جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا از برگزاری این جشنواره در فروردین ماه سال آینده خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۱۱۰۰ پروژه علمی پژوهشی و کسب و کارهای دانش‌آموزی به این جشنواره ارائه شده است.

مهندس مهدی رشیدی جهان، دبیر علمی پنجمین جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا زمان برگزاری این جشنواره را روزهای ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه سال ۹۹ ذکر کرد و گفت: هدف از برگزاری آن شناسایی استعدادهای مختلف نوجوانان و جوانان و جهت بخشی به ایده‌های آنها برای ساخت آینده ایران است، همچنین از این طریق آشنایی دانش‌آموزان با رشته‌های دانشگاهی به صورت علمی و تجربه عملی در زمینه‌های مختلف صورت می‌گیرد.

وی افزود: پس از داوری از پروژه‌های برگزیده در این جشنواره تقدیر می‌شود و مقالات برتر دانش آموزی در مجلات معتبر بین‌المللی چاپ خواهد شد، همچنین کسب و کارهای برتر دانش آموزی به شتابدهنده‌ها معرفی و برگزیدگان جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا به مسابقات و جشنواره‌های بین‌المللی اعزام می‌شوند.

دبیر علمی پنجمین جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا گفت: برگزیدگان دوره قبل جشنواره موفق به کسب ۱۵ مدال طلا، ۹ مدال نقره و ۱۱ مدال برنز شدند، همچنین برگزیدگان موفق به دریافت جایزه ویژه برترین ایده جهانی و جایزه ویژه انجمن زنان کارآفرین جهان در مسابقات و جشنواره‌های بین‌المللی شدند.

رشیدی برگزاری نمایشگاهی با حضور تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات آموزشی و صنایع مرتبط را با عنوان "نمایشگاه مدرسه هزاره سوم"از برنامه‌های جنبی این رویداد نام برد و یادآورشد: بیش از ۱۱۰۰ پروژه در زمینه‌های علمی، پژوهشی و همچنین کسب و کارهای دانش‌آموزی در جشنواره شرکت می‌کنند و این پروژه‌ها در یک فرایند علمی و دقیق داوری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا اولین رویداد مبتنی بر آموزش محسوب می‌شود، گفت: آموزش‌های تخصصی جهت آماده‌سازی دانش‌آموزان سراسر کشور برای حضور در این رویداد انجام می‌گیرد و آموزش‌ها جهت ایجاد عدالت آموزشی در سراسر کشور و برای دانش‌آموزانی که دسترسی به منابع علمی و آموزشی ندارند هم مدنظر است که این اقدامات با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]