روز هفتم تا دهم ژانویه؛

جدیدترین محصولات حوزه فناوری در نمایشگاه CES ۲۰۲۰

کد خبر : 96619 سه شنبه 12 آذر 1398 - 11:01:55

نمایشگاه CES امسال نیز مانند سال‌های گذشته شاهد حضور جدیدترین و جالب‌ترین محصولات حوزه فناوری خواهد بود.

نمایشگاه فناوری "CES" امسال، از روز هفتم تا دهم ژانویه در لاس‌وگاس برگزار می‌شود تا جدیدترین تجهیزات الکترونیکی جهان را با نمایش بگذارد. در این رویداد همانند سال‌های گذشته، بسیاری از فعالان حوزه فناوری حضور خواهند داشت تا جدیدترین گجت‌ها، ابزار و سیستم‌های خود را به نمایش بگذارند.

نمایشگاه CES ۲۰۲۰ علاوه بر به نمایش گذاشتن محصولات شرکت‌های بزرگی مانند آمازون، ال‌جی، تویوتا و هزاران شرکت دیگر، چشم‌اندازی اجمالی در مورد نحوه گذارندن اوقات فراغت در دهه آینده ارائه خواهد داد.

فناوری‌های پیشرو در نمایشگاه امسال، علاوه بر داده‌ها و ارزیابی‌های گوناگون، وسایل نقلیه هوشمند، فناوری‌های مربوط به سلامت و تناسب اندام، اینترنت نسل پنجم را در بر خواهند داشت. "ژان فاستر" (Jean Foster)، از مسئولان برنامه‌ریزی نمایشگاه CES ۲۰۲۰ در مصاحبه خود با فوربس، در مورد فناوری‌های جالبی صحبت کرد که قرار است در این نمایشگاه حاضر شوند.

این گزارش، جالب‌ترین و جدیدترین محصولات و خدماتی را معرفی می‌کند که در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ حضور خواهند داشت. این نمایشگاه علاوه بر نام‌های آشنا و مشهور حوزه فناوری مانند "اپل"، پذیرای فناوری‌هایی خواهد بود که در زندگی روزمره با آنها مواجه هستیم.

فناوری‌های خواندن ذهن

بازدیدکنندگان نمایشگاه، این فرصت را خواهند داشت تا ابزار پوشیدنی استارتاپ "نکس‌مایند"(NextMind) با قابلیت حس کردن مغز را امتحان کنند. فناوری این شرکت، نخستین ابزار از نوع خود است که با قدرت فکر کنترل می‌شود. این ابزار پوشیدنی سبک و غیرتهاجمی که روی سر قرار می‌گیرد، می‌تواند سیگنال‌هایی را از قشر بصری دریافت کند و سپس آنها را به صورت دستورات دیجیتال در زمان واقعی ارائه دهد. انتظار می‌رود الگوریتم‌های یادگیری ماشینی که برای کدگذاری سیگنال‌ها در این ابزار به کار می‌روند، در اوایل سال ۲۰۲۰ رونمایی شوند.

همانگونه که به نظر می‌رسد، کاربردهای بالقوه عملی این نوع فناوری، بسیار حیرت‌انگیز هستند و می‌توانند در قالب رایانه‌هایی که کار خود را با قدرت ذهن انجام می‌دهند و یا برای کمک به افراد ناتوان و آسیب‌دیده به کار بروند. اگر دیپ‌مایند ثابت کند که این فناوری می‌تواند به قدر کافی قابل اطمینان و کم‌هزینه باشد، امکان استفاده از آن فراهم می‌شود و تحولات بسیاری ایجاد می‌کند.

چشم‌انداز جدیدی در رانندگی

یکی از فناوری‌های نمایشگاه CES امسال، مفهوم جدیدی را در رانندگی ارائه خواهد داد که با کمک مجموعه‌ای از دوربین‌ها ارائه شده تا چشم‌انداز واضحی از جاده را مستقیما در مقابل راننده نمایش دهد.

تصاویر این دوربین‌ها، با کمک الگوریتم‌های پیشرفته پردازش تصویر به یکدیگر متصل می‌شوند تا چشم‌انداز مورد نظر از جاده را مستقیما به راننده ارائه دهند. این فناوری در صورت موفقیت می‌تواند تعداد تصادفاتی که موجب آسیب رسیدن به وسایل نقلیه هنگام پارک کردن می‌شوند، کاهش دهد.

پیشرفت وسایل نقلیه خودران

شرکت "روبوسنس"(RoboSense) که در حوزه فناوری خودران فعالیت می‌کند، در نمایشگاه امسال از یک حسگر هوشمند مبتنی بر فناوری لیدار رونمایی خواهد کرد. خودروهای خودران، معمولا برای درک محیط اطراف و تشخیص موانع، از فناوری لیدار استفاده می‌کنند. ارائه این فناوری به صورت ابزار مبتنی بر سامانه میکرو الکترومکانیکی، هزینه تولید را کاهش خواهد داد و به افزایش قابلیت اطمینان آنها کمک خواهد کرد.

"بک‌فیلد"(Blickfield)، یک شرکت دیگر فعال در حوزه لیدار است که قصد دارد در نمایشگاه امسال، از دو حسگر جدید لیدار رونمایی کند. این دو حسگر که "کیوب"(Cube) و "کیوب رنج" (Cube Range) نام دارند، برای تشخیص محیط اطراف در دو فاصله نزدیک و دور طراحی شده‌اند. هر دو حسگر برای نخستین بار در این نمایشگاه رونمایی می‌شوند و می‌توانند گامی به سوی پیشرفت وسایل نقلیه هوشمند باشند.

نسل جدید صفحه نمایش

شرکت "سامسونگ" قصد دارد انواع جدیدی از صفحه‌ نمایش را ارائه دهد که از هوش مصنوعی برای رسیدن به وضوح بالا استفاده می‌کنند. با وجود این فناوری، کاربران می‌توانند بهبود قابل توجهی را در تعریف تصویر شاهد باشند و به این اطمینان برسند که برای خرید آنها بیهوده هزینه نمی‌کنند.

اگرچه شرکت‌های دیگر نیز نوآوری‌هایی در تولید صفحه نمایش ارائه می‌دهند اما فناوری جدید سامسونگ با ارائه قابلیت‌های جدید می‌تواند گامی بزرگتر به سوی پیشرفت بردارد.

ندیده‌ها را ببینید!

شرکت "دابل‌تیک"(DoubleTake) قصد دارد در ارائه دوربین‌های دوچشمی جدید، از فناوری‌هایی استفاده کند که امکان دید بهتر و واضح‌تر را فراهم می‌کنند. اگرچه دوربین‌های دوچشمی دیجیتال اکنون هم در دسترس قرار دارند اما دوربین‌های دابل‌تیک، کار خود را با روش جدیدی انجام می‌دهند.

قفل‌های هوشمند

شرکت "پسیوبولت"(PassiveBolt) قصد دارد از نوعی قفل هوشمند رونمایی کند که نسبت به لامسه حساس است. سیستم این شرکت می‌تواند قفل ساده درها را به قفل‌هایی تبدیل کند که نسبت به لمس شدن حساس هستند. این قفل، فقط به اثر انگشت تکیه ندارد و به جای آن، از فناوری کلید الکترونیکی استفاده می‌کند.

کاربران می‌توانند با کمک این ابزار، در ورودی را فقط با لمس کردن، قفل کنند. این قفل هوشمند می‌تواند با ارسال هشدارهایی به اپلیکیشن تلفن همراه کاربر، ایمنی خانه او را تضمین کند.

سلامتی هوشمند

در نمایشگاه CES ۲۰۲۰، شاهد حضور سیستم‌هایی خواهیم بود که به بهبود سلامت کاربران کمک می‌کنند. فناوری‌هایی مانند بررسی از راه دور و تحلیل داده، در حال گسترش هستند و می‌توانند به بهبود ایمنی، کیفیت زندگی و موضوعاتی مانند استقلال افراد مسن کمک کنند. در نمایشگاه امسال، جدیدترین فناوری‌های مرتبط با بررسی سلامت ارائه خواهند شد که با پیشرفت فناوری و یادگیری ماشینی در ارتباط هستند و می‌توانند به شادی و سلامتی بلند مدت کمک کنند.

منبع:ایسنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]