با امضای تفاهم‌نامه همکاری:

پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز در درمان بیماری مالتیپل اسکلروزیس

کد خبر : 96013 شنبه 18 آبان 1398 - 16:29:20

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه «پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز در درمان بیماری مالتیپل اسکلروزیس» میان مرکز تحقیقات پیوند سلول‌های بنیادی دانشگاه شهید بهشتی و یک شرکت دانش‌بنیان منعقد شد.

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه «پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز در درمان بیماری مالتیپل اسکلروزیس» میان مرکز تحقیقات دانشگاهی پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز دانشگاه شهید بهشتی و یک شرکت دانش‌بنیان  با نظارت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری منعقد شد.
موضوع این تفاهم‌نامه، کارآزمایی بالینی با استفاده از سلول‌های بنیادی خون‌ساز در پیوند بیماران مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس (ام اس) است. استفاده از پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز درمانی نوین برای این بیماری به حساب می‌آید که در چندین کشور نیز اقدامات در این زمینه آغاز شده و به مرور در حال توسعه است.
با امضای این تفاهم‌نامه کشورمان نیز به جرگه فعالان این حوزه خواهد پیوست. توسط این شرکت فناور، زیرساخت‌های لازم برای گسترش فعالیت‌های این مرکز تحقیقات آماده می‌شود تا با توانمندی متخصصان کشور گامی اثرگذار برای درمان این بیماران در کشور برداشته شود. در فاز نخست این پروژه اقدامات برای درمان ۶ بیمار آغاز می شود.

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]