کد خبر : 95144 یکشنبه 14 مهر 1398 - 10:02:48
فیل-هایی-که-برای-نجات-هم-جان-دادند

حادثه ای در تایلند؛

فیل هایی که برای نجات هم جان دادند

سیناپرس: شش فیل که تلاش ‌می‌کردند تا همدیگر را نجات دهند، بر اثر سقوط از یک آبشار خطرناک در تایلند کشته شدند.

مقامات رسمی گفته‌اند که این اتفاق زمانی افتاد که در پارک ملی 'خوا یای ' در مرکز تایلند، ابتدا یک بچه فیل لیز خورده و در مسیر آبشار می‌افتد و بقیه تلاش می‌کنند تا او را نجات دهند.

این مقامات گفته‌اند که موفق شدند دو فیل دیگر را در همان نزدیکی از گوشه صخره‌ای‌ نجات دهند. در گذشته نیز اتفاقات مشابهی در این آبشار که به مشهور است،افتاده است.

در سال ۱۹۹۲ نیز ۸ فیل از این آبشار سقوط کردند که باعث شد توجه‌ها به این آبشار جلب شود. اداره پارک‌های طبیعی تایلند گفته است که سحرگاه روز جمعه به آنان اطلاع داده شد که یک گله فیل راه منتهی به آبشار را مسدود کرده‌اند.سه ساعت پس از آن جسد یک بچه فیل سه ساله در آن منطقه پیدا شد و در همان نزدیکی جسد ۵ فیل دیگر هم دیده شد.

رئیس این پارک ملی به بی‌بی‌سی گفته است که دو فیل نجات داده شده تحت مراقبت‌های مداوم و تحت نظر قرار دارند.

ادوین ویک، مدیر یک موسسه حیات‌وحش تایلند نیز گفته است که دو فیل نجات داده شده ممکن است برای ادامه حیات دچار مشکل شوند، زیرا فیل‌ها متکی بر زندگی گله‌ای برای دفاع از خودشان و تغذیه هستند.از آنجا که فیل‌ها حیوانات احساساتی‌ای نیز هستند، ممکن است این حادثه حتی برای این دو فیل مشکل عاطفی ایجاد کند.

آقای ویک به بی‌بی‌سی گفته است: "این اتفاق برای این دو فیل مثل این است که نصف خانواده‌شان را از دست داده باشند".حدود هفت هزار فیل آسیایی در تایلند زندگی می‌کنند که بیش از نیمی از آنان آزاد نیستند.

no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما
  • اسرافی دوشنبه 15 مهر 1398 - 08:07:07
    چه همبستگی و اتحادی دارند انسانها باید این عشق و‌انحاد رو یاد بگیرند

[کد امنیتی جدید]