کد خبر : 95002 سه شنبه 09 مهر 1398 - 09:49:43
هیوندا-بخش-جیدید-افتتاح-کرد

با راه اندازی یک بخش جدید؛

هیوندا بخش جیدید افتتاح کرد

هیوندای بخش جدیدی را مخصوص توسعه خودروهای پرنده در شرکت خود افتتاح کرده است. در همین راستا این شرکت یکی از مهندسان سابق ناسا را به عنوان رئیس بخش تعیین کرده است.

هیوندای یک بخش جدید  به نام  Urban Air Mobility در شرکت خود افتتاح کرده و قصد دارد  فناوری های تجاری سازی خودروهای پرنده را بسازد.

 در همین راستا این خودروساز «جایوون شین» یکی از  مهندسان هوانوردی سابق ناسا را به عنوان  مدیر این بخش تعیین کرده است. 

«جایوون شین» پیش از این مدیر بخش «تحقیقات ماموریت های هوانوردی» در ناسا بوده است. او طی مدت فعالیت خود در ناسا بر برنامه های تحقیقاتی مختلف مانند «هواپیمای ایکس مافوق صوت» نظارت کرده است.

این خودروساز کره ای اعلام کرده واحد تحت ریاست شین فناوری های بنیادی و راه حل های نوآورانه برای حمل ونقل هوایی ایمن و کارآمد ارائه می کند.

تخصص شین در ساخت موتور، ایمنی هوانوردی و فناوری مدیریت ترافیک هوایی است بنابراین می تواند به هیوندای کمک کند در زمینه تولید خودروهای پرنده از رقبایش پیشی بگیرد. این در حالی است که به گفته او بخش حمل ونقل هوایی تا ۲۰ سال آینده رشد می کند و ارزش آن به ۱.۵ هزار میلیارد دلار می رسد.

البته هیوندای نخستین شرکتی نیست که در خودروهای پرنده سرمایه گذاری می کند.  اوبر نیز مشغول ساخت تاکسی های پرنده است. از سوی دیگر استارت آپ «ولووکوپتر» نیز مشغول تاکسی هوایی خودکار با ۱۸ پروانه است. همچنین تاکسی پرنده شرکت لیلیوم می تواند ۵ نفر را جابجا کند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]