در نروژ؛

استخر عجیبی که 406 متر بالاتر از سطح زمین قرار می‌ گیرد!

کد خبر : 93807 دوشنبه 28 مرداد 1398 - 15:22:13

استودیوی طراحی معماری هایری آتاک (Hayri Atak) با الهام گرفتن از یکی از چشم‌اندازهای عالی کشور نروژ، یک ایده دیدنی برای ساخت یک بوتیک هتل جدید طراحی کرده است.

در این طرح پیشنهادی، اقامتگاهی روی کناره صخره پریکستولن پیاده می‌شود؛ صخره‌ای که تا ارتفاع حدوداً 604 متری آبدره‌های لیسفوردن بالا رفته است. این مکان اکنون نیز به‌عنوان یک مقصد گردشگری محبوبیت بسیاری دارد، اما در صورت ساختن این هتل شیک، بازدیدکنندگان ماجراجو برای صعود به این صخره دلیل دیگری نیز خواهند داشت. در طراحی این هتل هیجان‌انگیز یک استخر شیشه‌ای در نظر گرفته شده است که 604 متر بالاتر از آبدره‌های نروژ آویزان است.

می‌توان از روی صخره به این هتل که دارای 9 سوئیت می‌باشد وارد شد؛ هتلی که اتاق استراحت مشترک و اتاق‌های مهمانان آن در دل سنگ جایگذاری شده‌اند. ورودی بالایی منظره چشم‌نوازتری خواهد داشت و احتمالاً ماجراجویان، بیشتر مایل خواهند بود که به عرشه استخر بروند. در این قسمت یک استخر کف شیشه‌ای با تیر طره ثابت شده است و شناگرهای شجاع می‌توانند حین لذت بردن از شنا از ارتفاع بالا به آبدره‌ی زیر پایشان نگاه کنند.

الهام‌بخش تمام این ایده عکسی بود که برای مؤسس استودیو هایری آتاک فرستاده شد. عکسی که دوست آتاک از سفر خود به نروژ برایش فرستاده بود روی او تأثیر عمیقی گذاشت و آتاک تصمیم گرفت این هیجان و الهام گرفتن خودش را به شکل یک طراحی معماری دربیاورد.

آتاک می‌گوید: «بااینکه من آنجا نبودم، اما ترشح آدرنالین ناشی از ایستادن در لبه صخره را درون خودم حس می‌کردم. ناگهان در رویای خودم زندگی کردن در لبه صخره و حتی جلوتر از آن را تصور کردم. می‌خواستم این تجربه ذهنی‌ام را به آن‌سوی لبه صخره ببرم و این فکر به من الهام‌ بخشید.»

البته این هتل بوتیک فعلا فقط به عنوان یک طرح مطرح شده است، اما در واقعیت نیز استخرهای کف شیشه‌ای کمی وجود دارند که حین شنا کردن در شما هیجان ایجاد کنند. یک هتل مرتفع لوکس در تگزاس وجود دارد که «استخر آسمانی» آن 40 طبقه بالاتر از سطح زمین ساخته شده است و دو پروژه مشابه دیگر در لندن در دست‌ ساخت هستند. استخر آسمانی ساختمان امباسی گاردنز (Embassy Gardens) نیز در دست‌ ساخت است و یک استخر کف شیشه‌ای با نمای 360 درجه که ایده آن را شرکت کامپِس پولز داده است نیز در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل خواهد شد.

no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]