در انگلیس؛

زوال عقل یکی از عوامل مهم مرگ و میر

کد خبر : 93580 پنج شنبه 17 مرداد 1398 - 12:00:26

نتایج یک بررسی آماری نشان می‌دهد، بیماری دمانس یا همان زوال عقل یکی از عوامل مهم مرگ و میر افراد در انگلیس است.

دمانس اکنون عامل یکی از هشت مرگ در انگلیس است زیرا آمارهای جدید نشان می‌دهد که این بیماری در سال گذشته تقریبا جان 70 هزار نفر را گرفته است.

براساس آمار موجود، در سال گذشته 69 هزار و 478 نفر در اثر زوال عقل یا بیماری آلزایمر در انگلیس جان باخته‌اند. در همین حال، میزان مرگ و میر زنان  در اثر این بیماری طی 15 سال گذشته برای سومین بار افزایش یافته و شمار مردهایی که در اثر زوال عقل جان خود را از دست می‌دهند، کاهش یافته است. 

 براساس این تحقیقات، 27 درصد از پسران و 37 درصد از دختران متولد سال 2015 میلادی در آینده در معرض بیماری زوال عقل قرار دارند.

کارشناسان هشدار می دهند که این رقم در حال افزایش است زیرا عمر مردم طولانی‌تر شده  و بیماری‌هایی  مانند آلزایمر هنوز غیرقابل درمان است.

داده‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر بیش از 850 هزار نفر در انگلیس مبتلا به زوال عقل هستند و هر سال به تعداد این بیماران افزوده می‌شود. 

دفتر آمار ملی گفته است که این بیماری مسئول 12.8 درصد از 541.589 مرگ و میر در سال گذشته در انگلیس و ولز بوده است.از سال 2003 تعداد مردانی که در هر سال در اثر دمانس جان می‌بازند، 362 نفر در هر 100 هزار نفر کاهش یافته است.

آمارهای بهداشت عمومی انگلستان (PHE) نشان داد که اختلال در حافظه یکی از عوامل مهم مرگ و میر افراد در این کشور است.

سالی کوپلی از انجمن آلزایمر گفت: «یک نفر هر سه دقیقه یکبار در انگلیس دچار زوال عقل می‌شود و هنوز هم افراد زیادی با  چنین آینده‌ای روبرو هستند».

منبع:فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]