اسکوتر برقی به اندازه یک کیف دستی ابداع شد

کد خبر : 93493 یکشنبه 13 مرداد 1398 - 12:09:56

یک اسکوتر برقی موسوم به "مینی فالکون" ابداع شده است که به راحتی می‌توان آن را پس از استفاده در یک کیف دستی یا کوله پشتی قرار داد.

اگرچه اسکوترهای برقی تاشو چیز جدیدی نیستند، اما کاربران تاکنون مجبور بودند در نهایت آنها را بین دو استفاده در دست بگیرند. در حالی که "مینی فالکون"(MiniFalcon) به گونه‌ای طراحی شده است که در سه مرحله کاملا جمع می‌شود و در یک کوله‌پشتی مخصوص خود قرار می‌گیرد.

طول "مینی فالکون" در حالت تا شده به لطف فرمان تلسکوپی، دستگیره‌های تاشو، چرخ‌های تاشو و دسته و کفه تقریبا کوچک، تنها حدود ۶۰ سانتی‌متر است. این کفه در واقع برای قرار گرفتن یک پا به اندازه کافی بزرگ است، اما پای دیگر بالای ترمز عقب دوتایی(دستی و برقی) معلق می‌ماند.

"مینی فالکون" در حالت آماده به کار ۱۱۵ سانتی‌متر ارتفاع دارد و طول دسته‌های آن به ۴۴ سانتی‌متر می‌رسد. فاصله دو چرخ آن نیز ۶۲ سانتی‌متر است.ضمن اینکه وزن این اسکوتر تنها ۸ کیلوگرم است و به راحتی تا ۱۰۰ کیلوگرم تحمل وزن دارد.

بدنه "مینی فالکون" از آلومینیوم مورد استفاده در ساخت بدنه هواپیما ساخته شده است و لاستیک‌های پلی اورتان آن ضد پنچری هستند.

موتور ۲۵۰ واتی تعبیه شده روی چرخ عقب این اسکوتر، آن را به حداکثر سرعت ۲۵ کیلومتر در ساعت می‌رساند. همچنین دارای سه دنده دستی است که به کاربران امکان می‌دهد دنده متناسب با مسیر را انتخاب کنند.

باتری‌های ۵.۲ آمپر ساعتی"مینی فالکون" برای یک سواری گرفتن ۱۵ کیلومتری کافی است. در حالی که هر بار شارژ کامل آن با روش شارژ سریع تنها ۲ ساعت طول می‌کشد.البته این اسکوتر هنگام ترمز گرفتن یا قرار گرفتن در سراشیبی، انرژی جنبشی را ذخیره می‌کند تا به باتری کمک کند.

یک سیستم ضد قفل ABS امکان کنترل بهتر در هنگام ترمز قوی را فراهم می‌کند. کاربران نیز به لطف کمک فنرهای ضربه‌گیر جلو و عقب می‌توانند سواری نرم و آرام‌تری داشته باشند. همچنین یک صفحه نمایش دیجیتال روی دسته فرمان کاربر را از اطلاعات کلیدی سیستم مطلع می‌کند.

پروژه "مینی فالکون" در حال حاضر در حال جمع آوری بودجه برای تولید انبوه است. اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، تخمین زده می‌شود که عرضه این اسکوتر برقی از ماه نوامبر شروع شود.

منبع:ایسنا

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]