در سال جاری عرضه می شود؛

آیفون جدید به فناوری واقعیت افزوده تجهیز می شود

کد خبر : 93108 شنبه 29 تیر 1398 - 10:02:47

پیش از این اعلام شده بود آیفون های عرضه شده در سال ۲۰۱۹ به دوربین های سه گانه عکاسی و فیلمبرداری مجهز خواهند بود، اما قرار است خدمات واقعیت افزوده هم از طریق این گوشی ارائه شود.

اپل که در یک سال اخیر نتوانسته با امکانات افزوده شده به مدل‌های جدید گوشی آیفون کاربران را راضی کند، قصد دارد یک حسگر جدید سه بعدی موسوم به ToF را به این گوشی بیفزاید که پیش از این برخی گوشی‌های اندرویدی از آن بهره مند بودند.

حسگر یادشده برای اندازه گیری دقیق مسافت با استفاده از تلفن‌های همراه به کار می‌رود و کارکرد دیگر آن در صورت افزوده شدن به پشت آیفون امکان پذیر شدن ارائه خدمات واقعیت افزوده به کاربران علاقمند است.

این حسگر برای ارتقای کیفیت عکس برداری نیز مفید بوده و عمق بیشتری به تصاویر تهیه شده می بخشد. گفته می‌شود اپل برای افزایش سازگاری گوشی آیفون با این حسگر، ویژگی‌های خاصی را در به روزرسانی سیستم عامل iOS ۱۳ در نظر گرفته است.

حسگر یادشده می‌تواند فاصله اشیا را تا فاصله حداکثر ۴.۵ متری به دقت اندازه گیری کند که این رقم بیشتر از توانایی محاسباتی گوشی‌های اندرویدی خواهد بود. اپل اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تأیید نکرده است.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]