ساختمان اپل یکی از گران‌ترین سازه‌های جهان

کد خبر : 93048 سه شنبه 25 تیر 1398 - 12:34:47

زمانی که استیو جابز در سال 2011 تصمیم گرفت تا یک ساختمان جدید برای شرکت خود بسازد،هیچ‌کس نمی‌دانست که ساختمان اپل پارک در آینده‌ای نه‌چندان دور به یکی از گران‌ترین سازه‌های جهان تبدیل خواهد شد.

طراحی دایره شکل اپل پارک یادآور میدان‌های نبرد رومیان باستان است. استیو جابز معتقد بود که این ساختمان شباهت زیادی به سفینه فضایی دارد. ساختار دایره‌ای این سازه در قالب چهار طبقه بوده و اپل در سال 2006 با خریداری زمین این ساختمان به متراژ 180 هکتار توانست مالکیت آن را به دست آورد.

اپل پارک میزبان 12000 کارمند اپل بوده و طراحی سازه آن به دست معمار معروف، سر نورمن فاستر انجام شده است. تمامی پنجره‌های این ساختمان به شکل منحنی طراحی شده‌اند و سازه‌ای را به صورت یک گنبد به وجود آورده است.

برخی معتقدند که نمی‌توان بر روی این ساختمان قیمت گذاشت، همانطور که نمی‌توان برروی نبوغ و خلاقیت انسان‌ها قیمت گذاشت. اما دیوید گینسبورگ، نماینده ارزیاب منطقه سانتا کلارا موفق به قیمت‌گذاری این ساختمان شده است. او با بررسی‌های خود متوجه شد که ارزش کلی اپل پارک حدود 4.17 میلیارد دلار است. این مبلغ کمتر از رقم 5 میلیارد دلاری بوده که مدتی پیش شایعه شده بود.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]