کد خبر : 9298 چهارشنبه 20 خرداد 1394 - 08:10:19
تحول-در-صنعت-تولید-نفت-با-کامیونهای-غول-پیکر-بدون-راننده

تحول در صنعت تولید نفت با کامیونهای غول پیکر بدون راننده

نسل جدیدی از کامیونهای غول پیکر ساخته می شود که برای هدایت آنها نیازی به حضور راننده نیست و این فناوری خودکار روباتیکی است که چنین سیستم متحرک غول پیکر را ناوبری می کند.

به گزارش مهر، شرکت کامیون سازی کوماتسو ژاپن که تخصص ویژه ای در طراحی و ساخت خودروهای سنگین دارد بر روی نسل جدید و پیشرفته ای از ماشین آلات سنگین ویژه استفاده در معادن و مناطق غنی از شنهای دارای نفت خام کار می کند که با برخورداری از سیستم هوشمند ناوبری، فرایند جابجایی محموله های سنگین را با ضریب دقت قابل توجهی انجام می دهد.

هم اکنون نمونه هایی از این خودروهای سنگین صنعتی توسط شرکت انرژی Suncor Energy کانادا در معادن آلبرتا مورد استفاده قرار می گیرد. این ماشین آلات صنعتی بدون راننده هستند و با مهارت خیره کننده ای در سطوح شنی و سایر سطوح حرکت می کنند.

تاکنون نمونه هایی از این کامیونهای پیشرفته در استرالیا نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

مهندسان ژاپنی این کامیونها را به گونه ای طراحی کرده اند که همزمان امکان حضور راننده در آن نیز وجود دارد تا در مواقع ضروری، هدایت چنین سیستمی با بالاترین ضریب اطمینان صورت گیرد.

این کامیونها به فناوری سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) مجهز هستند که به لطف آن در روز و شب قابلیت حرکت بدون وقفه را دارند و این درحالی است که نسخه با راننده آن برای مواردی نظیر خوابیدن، غذاخوردن و سایر امور نیاز به توقف چندین ساعته دارد.

استفاده از این نوع کامیونها در نواحی ویژه تولید نفت از لایه های شنی غنی از نفت خام از مهمترین کاربردهای آن عنوان شده است.

 
 
کلید واژه ها: کامیون نفت
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]