کد خبر : 92482 یکشنبه 02 تیر 1398 - 11:26:13
-4-هزار-تهرانی-قربانی-آلودگی-هوا-در-سال

آمار نگران کننده مرگ پایتخت نشینان :

4 هزار تهرانی قربانی آلودگی هوا در سال

عضو شورای اسلامی شهر تهران از مرگ سالانه ۴ تا5 هزار نفر در پایتخت بر اثر آلودگی هوا خبر داد و گفت: با ایجاد هر گونه تغییر در سیستم حمل و نقل می توانیم تاثیر مهمی در کاهش میزان آلودگی هوای شهر تهران داشته باشیم.

آرش میلانی با اشاره به وضعیت بحرانی ترافیک و آلودگی هوای کلانشهر تهران اظهارداشت: بر اساس اعلام سازمان های جهانی، آلودگی هوا نقش عمده ای در میزان مرگ و میر انسانها برعهده دارد. طبق اعلام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، سالانه ۴ تا5 هزار نفر در پایتخت بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند و تعداد زیادی نیز دچار ناراحتی های قلبی و ریوی می شوند.

وی افزود: در حال حاضر وسایل متحرک بیشترین نقش را در انتشار آلودگی هوا دارند. این وسایل متحرک باعث افزایش ذرات معلق در شهر شده اند.

به گفته وی، با ایجاد هر گونه تغییر در سیستم حمل و نقل می توانیم تاثیر مهمی در کاهش میزان آلودگی هوای شهر تهران داشته باشیم.

وی بیان کرد: البته بررسی متوسط غلظت آلاینده های اصلی شهر تهران در فواصل سال های ۸۶ تا ۹۷ نشان از روند نزولی غلظت آلاینده ها دارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در نیمه دوم سال 1396 تنها 5 روز هوای پاک را تجربه کرده ایم این در حالی است که در ۶ ماهه دوم سال ۹۷، ما از ۲۰ روز هوای پاک و ۱۳۲ روز هوای سالم برخوردار بوده ایم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]