کد خبر : 92424 پنج شنبه 30 خرداد 1398 - 11:16:10
ارتباط-میان-وضعیت-اقتصادی-مردم-ایران-با-مصرف-ماهی

نتایج نظرسنجی‌های ایسپا نشان داد

ارتباط میان وضعیت اقتصادی مردم ایران با مصرف ماهی

نظرسنجی ایسپا در روزهای ۳۱ اردیبهشت و ۱ خرداد ماه ۹۸ نشان می‌دهد ۲۸.۷ درصد کسانی که وضع اقتصادی خود را "خوب" ارزیابی کرده‌اند، حداقل یک بار در هفته ماهی مصرف می‌کنند؛ این میزان برای طبقه‌ای که وضعیت اقتصادی خود را "بد" ارزیابی کرده است، ۱۴.۷ درصد است.

بر اساس نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که در روزهای ۳۱ اردیبهشت و ۱ خرداد ماه ۹۸ به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام شده است، ۲۸.۷ درصد کسانی که وضع اقتصادی خود را "خوب" ارزیابی کرده‌اند، حداقل یک بار در هفته ماهی مصرف می‌کنند. این میزان برای طبقه متوسط ۲۲ درصد و برای طبقه‌ای که وضعیت اقتصادی خود را "بد" ارزیابی کرده است، ۱۴.۷ درصد است.

بخش دیگری از این نظرسنجی ملی نشان می‌دهد ۱۹.۷ درصد پاسخگویان در یک سال گذشته، چند روز در هفته ماهی مصرف کرده‌اند.در این نظرسنجی از پاسخگویان پرسیده شده است: «در خانواده شما در یک سال گذشته تا چه حد ماهی مصرف شده است؟»

بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۰.۶ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند در یک سال گذشته هر روز ماهی مصرف کرده‌اند.

این در حالی است که ۱۹.۷ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند در یک سال گذشته چند روز در هفته، ۳۹.۱ درصد پاسخگویان چند روز در ماه، ۲۹.۹ درصد پاسخگویان چند بار در سال ماهی مصرف کرده‌اند.

بر اساس اعلام مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، ۱۰.۵ درصد پاسخگویان نیز اعلام کرده‌اند در یک سال گذشته اصلاً ماهی مصرف نکرده‌اند و ۰.۳ درصد پاسخگویان نیز به این سوال پاسخی ندادند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]