کد خبر : 92189 سه شنبه 21 خرداد 1398 - 09:12:21
کمربند-رفع-مشکلات-گوارشی-تولید-شد

در یک شرکت دانش بنیان؛

کمربند رفع مشکلات گوارشی تولید شد

محققان کشور در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید کمربندی برای رفع مشکلات گوارشی به ویژه در مبتلایان به دیابت و چاقی شدند.

به گزارش سیناپرس، مصطفی جعفری، رئیس هیئت مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در مرکز رشد زیست فناوری دانشگاه علوم پزشکی قزوین و مجری طرح کمربند رفع مشکلات گوارشی در گفتگو با مهر اظهار کرد: ما موفق شدیم در این شرکت برای اولین بار کمربندی را طراحی کنیم که مشکلات گوارشی از جمله یبوست را در افراد بر طرف می‌کند.

وی با اشاره به کارکرد کمربند افزود: این محصول بر اساس تحریک روده بزرگ باعث می‌شود مواد چسبنده به لغزش در بیایند و مشکل گوارشی فرد نیز رفع شود.

به گفته جعفری، با این حرکت آناتومی روده طی ٢٠جلسه مشکل گوارشی رفع خواهد شد.

جعفری با بیان اینکه بسیاری از افراد مبتلا به دیابت، تنبلی روده دارند و از این عارضه رنج می‌برند، گفت: این دسته از افراد و همچنین افراد مبتلا به چاقی می‌توانند از کمربندی که تولید کردیم استفاده کنند.

وی با بیان اینکه طی آزمایشاتی که انجام گرفته تا ٩۵ درصد مشکل گوارشی افراد بر طرف می‌شود، بیان کرد: این کمربند نمونه داخلی و خارجی ندارد و به ثبت اختراع رسیده است.

این محقق با بیان اینکه آزمایشاتی که انجام گرفته تحت نظارت ٨فوق تخصص گوارش انجام گرفته است و بنا داریم این طرح را به ثبت اختراع بین المللی برسانیم.

وی گفت: این کمربند دارای تاییدیه گواهی اخلاق در پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین را نیز اخذ کرده است.

جعفری با بیان اینکه این محصول مجوز دانش بنیانی را نیز اخذ کرده است، عنوان کرد: کمربند رفع مشکل گوارشی تلفیقی از دانش مدرن و طب سنتی است و می‌تواند جایگزین دارو باشد.

وی گفت: در واقع کمربند رفع مشکل گوارشی برای بازتوانی عملکرد روده‌ها به کار می‌رود.

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان افزود: رفع یبوست، نفخ شکم، دل پیچه، دردهای کارآمدی شکم و…از جمله مشکلاتی هستند که با این کمربند قابل رفع هستند.

وی ادامه داد: سالمندان، کودکان، شاغلان مشاغل کم تحرک، کارمندان، معلولان، بیماران بستری شده، مبتلایان به دیابت و کم کاری تیروئید، پارکینسون، ام اس، مصرف کنندگان داروهای یبوست می‌توانند از این کمربند استفاده کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]