کد خبر : 91294 یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 - 11:56:29
-آیین-نامه-نشریات-علمی-کشور-بازنگری-شد

وزیر علوم:

آیین نامه نشریات علمی کشور بازنگری شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تغییر آیین‌نامه نشریات علمی کشور، گفت: آیین‌نامه نشریات علمی با هدف گزارش اختیارات دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری، انجمن‌های علمی و همچنین تقویت ناشران معتبر کشور، بازنگری و ابلاغ شد.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا،منصور غلامی در این باره اظهار کرد: در آیین‌نامه جدید، سیاست‌ها، استانداردها، ضوابط کلی و شرایط تأسیس قید شده است و متقاضیان واجد شرایط انتشار نشریه می‌توانند بدون مراجعه به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دریافت مجوز، در چارچوب استانداردها و ضوابط اعلام شده نسبت به انتشار نشریه اقدام کنند.
وزیر علوم در خصوص نحوه ارزیابی مجلات دانشجویی، گفت: از این پس به جای صدور گواهی اعتبار علمی با عناوین علمی - پژوهشی یا علمی – ترویجی، نشریات علمی اعم از آنهایی که تاکنون از کمیسیون نشریات علمی گواهی اعتبار علمی دریافت کرده‌اند و آنهایی که از این پس برای ضوابط جدید ایجاد می‌شوند، در صورت داشتن شرایط از طریق ثبت اطلاعات خود در سامانه نشریات، در فرایند ارزیابی سالانه قرار می گیرند.
به گفته غلامی، کمیسیون نشریات، آن‌ها را بر اساس شاخص‌ها ارزیابی و رتبه آن‌ها را در سامانه اعلام می‌کند و این رتبه در تمام ارزشیابی‌ها ملاک عمل خواهد بود.
وی درباره نحوه حمایت از نشریات با توجه به ضوابط جدید، اظهار کرد: بر اساس سیاست‌های جدید در این آیین‌نامه، نشریات انجمن‌های علمی تخصصی یا نشریاتی که با مشارکت این انجمن‌ها منتشر می‌شوند مورد حمایت بیشتری قرار خواهند گرفت.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط