کد خبر : 9112 دوشنبه 18 خرداد 1394 - 12:31:21
سبک-زندگی-پایدار-مسیر-توسعه-را-هموار-می-سازد

سبک زندگی پایدار مسیر توسعه را هموار می سازد

سیناپرس: سال 1972 میلادی یعنی حدود 43 سال پیش سازمان ملل متحد برای نخستین بار کنفرانسی با موضوع انسان و محیط زیست در شهر استکهلم سوئد برگزار کرد.

 همزمان با این کنفرانس مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه ای تصویب کرد که در نهایت به تشکیل برناکه محیط زیست سازمان ملل متححد موسوم به UNEP منجر شد. از آن زمان هر سال روز پنجم ژوئن مصادف با پانزدهم خرداد در سراسر دنیا به عنوان روز جهانی محیط زیست گرامی داشته می شود. در این روز با هدف افزایش آگاهی مردم از لزوم مشارکت هرچه بیشتر برای حفظ محیط زیست و ترغیب مسئولان به اتخاذ تدابیری مناسب برای مقابله با تخریب محیط زیست و گونه های زیستی در کشور های مختلف برنامه های ویژه ای برگزار می شود. در کشور ما نیز از پانزدهم تا 21 خرداد به عنوان هفته محیط زیست نامگذاری شده است.

افزایش آلودگی های زیست محیطی به عنوان تهدیدی جدی بر علیه محیط زیست و بحران هایی که سیاره زمین در سال های اخیر به آن مواجه شده بیانگر ضرورت عزم جهانی برای حفاظت از محیط زیست است. حق برخورداری انسان ها از محیط زیست سالم از مهم ترین حقوق بشر است. جمعیت ساکنان این کره خاکی به بیش از هفت میلیارد نفر رسیده است و محقق شدن آرزوهای این جمعیت بدون در نظر گرفتن محدودیت منابع و بهره گیری از الگوهای صحیح بهره برداری از منابع امکان پذیر نخواهد بود. سبک زندگی پایدار به عنوان شعار امسال روز جهانی محیط زیست انتخاب شده است. برای داشتن سبک زندگی پایدار باید رویکردهای توسعه پایدار را در بهره برداری از منابع زیست محیطی مورد توجه قرار داد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط